بانکبانک و بیمه

برکناری یا استعفای مدیرعامل بانک تجارت احتمالا منتفی است

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، با توجه به رویکرد دولت برای برکناری مدیران دریافت کننده مبالغ کلان در قالب حقوق و پاداش، روز پنج شنبه مدیرعامل بانک صادرات برکنار و مدیران عامل بانک‌های ملت و قرض‌الحسنه مهر ایران از سمت خود استعفا کردند.

پیش از این رئیس کل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک رفاه بابت فیش‌های حقوقی از سمت خود استعفا دادند.

با توجه به انتشار فیش حقوقی مدیرعامل بانک تجارت که مبالغ قابل توجهی در آن درج شده بود، تعیین تکلیف ماندن یا رفتن ابراهیم مقدم نودهی از بانک تجارت به این هفته موکول شد.

براساس پیگیری‌ خبرنگار ما، مدیرعامل بانک تجارت اسناد و مدارکی درباره دریافتی‌های خود و هیات مدیره بانک را به وزیر اقتصاد ارائه کرده، طیب نیا هم تصمیم‌گیری برای برکناری یا ابقای مقدم را به بررسی این اسناد موکول کرده بود.

شنیده‌ها حکایت از احتمال منتفی شدن تغییر مقدم (مدیرعامل بانک تجارت) دارد که علت آن اقناع وزیر نسبت به عدم تخلف در ماجرای دریافتی‌های مدیرعامل و هیات مدیره این بانک ذکر شده است.

به گزارش فارس، مجموع ۲۱ ماه دریافتی مدیرعامل بانک تجارت ۷۱۰ میلیون تومان بوده که براساس آن متوسط ماهانه دریافتی وی ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است.

دریافت تسهیلات با مبالغ کلان یکی از موارد قابل توجه در فیش  حقوقی مقدم بوده است که در همان زمان روابط عمومی بانک تجارت توضیحاتی به شرح زیر منتشر کرد:

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک تجارت به ترتیب طی سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۹ از خدمت در بانک تجارت بازنشسته شده و در تاریخ نهم فروردین ماه ۱۳۹۳ با تصمیم نمایندگان قانونی سهامداران و تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی و نیز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سمت‌های یاد شده منصوب شده‌اند.

با توجه به مصوبه مورخ ۹۳/۱۲/۲۲ مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صندوق بازنشستگی، وظیفه، ازکار افتادگی و پس انداز کارکنان بانک‌ها در مورد اعاده به خدمت افراد بازنشسته صرفا در سمت اعضای هیات مدیره، اداره جبران خدمات بانک تجارت با صدور یک سند حسابداری اقدام به بازگشت کلیه مبالغ واریزی به حساب نامبردگان با دو عنوان «حقوق بازنشستگی و شاغل به عنوان قراردادی» (در طول سالهای ۹۳ تا آذر۹۴) و واریز مجدد صرفاً یک حقوق به عنوان شاغل رسمی کرده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا