بانک و بیمهطلا و ارز

نوسانات سکه و ارز در روزهای اخیر

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، بازار سکه و ارز پس از همه پرسی بریتانیا و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا دست خوش نوساناتی شد و همزمان با افت قابل توجه قیمت پوند در بازار، نرخ سکه نیز در جهت افزایش حرکت کرد.

 نرخ پوند که دست کم در یک سال اخیر در مرز ۵۰۰۰ تومان قرار داشت یک روز پس از برگزاری همه پرسی  در بازار تهران به کمتر از ۴۸۰۰ تومان رسید.

همچنین در یک هفته اخیر نیز نوسان پوند با شیب ملایم‌تری به روند خود ادامه داده است و به نظر می‌رسد هنوز به وضعیت ثبات در بازار نرسیده است. در هشتمین روز تیر ماه هر پوند انگلستان ۴۸۳۷ تومان در بازار عرضه شد و در روزهای بعد این روند به سمت کاهش حرکت کرد و در روزهای ۱۴ و ۱۶ تیر به ترتیب ۴۷۲۳ و ۴۷۱۷ تومان فروخته شد تا در یک هفته اخیر پوند ۱۲۰ نوسان را تجربه کند.

اما بیشتر نوسانات در یک هفته اخیر به بازار سکه اختصاص داشت. سکه تمام طرح جدید از پنجم تیر بود که حرکت افزایشی خود را آغاز کرد و در آن روز از مرز یک میلیون و ۶۰ هزار تومان عبور کرد. روند افزایشی قیمت سکه در بازار ادامه داشت در ۱۲ تیر قیمت این نوع سکه به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برسد.

در روزهای اخیر نیز قیمت سکه همچنان درجهت افزایش پیش رفته است تا در آخرین قیمت خود در روز ۱۵ تیر، یک میلیون و ۱۰ هزار تومان فروخته شود تا این نوع سکه در ۱۲ روز گذشته حدود ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد.

اما دلارهم که در ماه‌های گذشته نوسان و تغییر محسوسی را به خود ندیده بود در روز پنجم تیر بار دیگر در سال ۱۳۹۵ به کانال ۳۵۰۰ تومان وارد شد.

دلار در روز دهم تیر ۳۵۴۲ تومان در بازار عرضه شد تا در سال جاری به بالاترین قیمت خود رسیده باشد اما در آخرین نرخ خود در روز ۱۵ تیر روند کاهشی پیدا کرد و ۳۴۸۲ تومان در بازار عرضه شد تا در مجموع در یک هفته اخیر ۶۰ تومان نوسان را تجربه کند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا