صنعت، معدن، تجارت

کاهش چشمگیر بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی

رئیس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه منابع سازمان تامین اجتماعی بین نسلی است، از پرداخت بدهی این سازمان به مراکز درمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مصطفی سالاری امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه پنج هزار میلیارد تومان به تازگی از دولت دریافت شده است، گفت: این مبلغ در بدنه سازمان برنامه و بودجه معطل بود، اما سرانجام اجرایی شد؛ این در حالی است که این سازمان دولتی است و برای حقوق کارگران و بازنشستگان از ظرفیت دولتی بودن استفاده می‌شود تا کارها با سرعت انجام شود.

وی افزود: هفته آینده مطالبات بخش خصوصی تا پایان شهریور پرداخت شده و همچنین بدهی به بانک‌ها کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه این سازمان آمادگی دارد جلسات شورای عالی تأمین اجتماعی را تشکیل دهد.

سالاری گفت: کسی اصرار ندارد بدنه سازمان دولتی بماند و در فضای کسب وکار هرچقدر مشکلات بیشتر باشد، چالش‌های ما هم بیشتر خواهد شد؛ چراکه فعالان اقتصادی تأمین کنندگان اصلی منابعی هستند که صرف بازنشستگان می‌شود.

وی خطاب به اعضای اتاق بازرگانی گفت: گرفتاری‌های شما به ما هم سرایت می‌کند اما باعث نمی‌شود بی رحم شویم و قانون را کنار بگذاریم، البته اینطور نیست که منابع نسل آینده را اکنون صرف کنیم و به فکر آیندگان نباشیم.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا