صنعت، معدن، تجارت

کشتیرانی عضورده بندیB.Vشد

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عضویت  در شوراهای تصمیم گیری بین المللی و عضویت در مؤسسه رده بندی B.V پاریس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محمد سعیدی، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی به دعوت رسمی مدیرعامل دفتر مرکزی مؤسسه رده بندی B.V در پاریس برای شرکت در اجلاس دوره ای شورای عمومی بین المللی موسسات رده بندی (در۲۹ ماه ژوئن) حضور یافت و با حضور وی در این اجلاس، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عضویت مؤسسه رده بندی B.V در آمد.

او در این اجلاس به معرفی توانمندی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تبادل نظر با سایر مالکان و دست اندرکاران صنعت کشتیرانی پرداخت و همچنین درباره آخرین پیشرفت های بانکی ایران با بانکهای بین المللی برای تسهیل در تجارت ایران با سایر کشورها به ویژه بانک های اروپا سخن گفت.

همچنین بخوانید

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این نشست گفت: با توجه به وضعیت نامناسب بازار بین المللی کشتیرانی، افزایش هزینه های سوخت با سولفور پائین و محدودیت های غیر منطقی وغیر اقتصادی و بیش از استانداردهای محیط زیستی، نگرانی های فراوانی برای آینده بازار کشتیرانی در سطح بین المللی بوجود آمده است. 

لازم به ذکر است، دعوت و عضویت کشتیرانی در اجلاس مزبور با هدف استمرار و تداوم همکاری های فی مابین انجام شد که اقدام به پذیرش عضویت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از مصادیق بارز تغییر رویکرد جهانی به تحولات جاری جمهوری اسلامی ایران پس از برجام و افتخار بزرگی در جوامع و محافل بین المللی دریایی برای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

همچنین در طول این اجلاس  که کیان ارثی، مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران نیز در آن حضور داشت، گزارشی از سوی مدیرعامل مؤسسه رده بندی از عملکرد B.V در بخش دریا، فراساحل، مباحث مهم و کلیدی همچون تبیین وضعیت فعلی کسب و کار در بازار کشتیرانی، سمت و سوی بازار ، چشم انداز موجود و تحولات فنی در صنعت حمل و نقل دریایی ارائه کرد.

حضور توتال درپروژه های بالادست نفتی ایران تا پایان ۲۰۱۷

در اجلاس شورای چهلم، پاسکال پویان، مدیرعامل شرکت توتال نیز به تشریح برنامه های سال آتی شرکت متبوع خود پرداخت و در پاسخ به سوال مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در پروژه های ایران اعلام کرد؛ تصمیم جدی برآن است که امسال در پروژه های بالادستی نفت ایران شرکت کنیم.

بنا بر این گزارش، اهمیت این اجلاس در آن است که آخرین وضعیت مقررات رده بندی در دنیا مورد ارزیابی قرار گرفت و حضور دو شرکت مهم کشتیرانی ایران بسیار در این فرایند حائز اهمیت است.پس از اجرایی شدن برجام حضور کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در فرایند شوراهای تصمیم گیری بین المللی بسیار حیاتی ومهم محسوب می شود که این شرایط در حال حاضرفراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی مؤسسه رده بندی B.V به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات رده بندی عضو IACS (سندیکای بین المللی مؤسسات رده بندی) در سال ۱۸۲۸ میلادی تأسیس شد و امروز با بکارگیری ۶۹ هزار نیروی متخصص در ۱۴۰۰ دفتر منطقه ای در ۱۴۰ کشور جهان و ۴۰۰ هزار مشتری یکی از سرآمدترین مؤسسات در نوع خود محسوب می شود که با انجام آزمایشات دریایی، بازدید، ممیزی و صدور مدارک مورد نیاز، همواره ارائه خدمات با کیفیت را سرلوحه وظایف خود قرار داده و به کیفیت خدمات، ایمنی و حفظ محیط زیست اهتمام می ورزد.

منبع:مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا