بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

طبق گزارش بهمن ماه شاپرک، شرکت پرداخت الکترونیک سامان دومین سهم پرداخت الکترونیک کشور را دارد

آخرین گزارش شاپرک و بررسی‌های روند پرداخت‌های الکترونیک کشور، نشان می‌دهد؛ پرداخت الکترونیک سامان همچون شش‌ماهه گذشته، نسبت به دیگر رقبای خود رشد قابل‌توجهی را در مجموعه سهم از تعداد و همچنین مبلغ تراکنش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی سپ، در نتایج بررسی‌های این گزارش آمده است که شرکت پرداخت الکترونیک سامان دومین سهم از تعداد تراکنش در این صنعت را دارد و توانسته بیش از ۱۸درصد از تعداد تراکنش‌ها را از آن خود کند و ‌به همین دلیل هم مطابق آخرین طبقه‌بندی رقابتی فهرست PSPها، بیش از پانزده درصد از مبلغ تراکنش‌های کل را در این ماه به نام خود ثبت کند.

آخرین گزارش شاپرک نشان می‌دهد پرداخت الکترونیک سامان به طورکلی روندی مثبت و رو به رشد داشته است و توانسته سهم‌های قابل توجهی از بازار تراکنش مالی را در بهمن‌ماه داشته باشد.

در این گزارش، مثل همیشه شرایط بازار هم به‌طور کلی تحلیل‌شده و آخرین وضعیت آن نشان می‌دهد؛ بیش از دو میلیارد و ۳۱۲ میلیون تراکنش به ارزش بیش از سه میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال در شبکه شاپرک در بهمن‌ماه انجام‌شده که نسبت به دی‌ماه رشد ۴/۶۹ درصدی در تعداد کل تراکنش و ۱۵/۳۳ درصدی در ارزش تراکنش داشته است.

این گزارش اضافه می‌کند که در ماه گذشته نزدیک به ۸۸/۸۸درصد ابزار مورد استفاده در تجارت و مبادلات، کارت‌خوان فروشگاهی بوده و ابزارهای نو مثل اینترنت و موبایل، به ترتیب در رتبه‌های بعدی انتخاب شده‌اند.

 

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا