امور زیربناییراه و ساختمان

ابلاغ شیوه‌نامه محافظت از کنترلرهای پرواز در برابر کرونا

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از تدوین شیوه‌نامه‌ای مخصوص برای محافظت از کنترلرهای پرواز در مقابل ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمد سعید شرفی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل اهمیت نیروهای کنترلر پرواز شیوه نامه‌ای برای محافظت این افراد در برابر ویروس کرونا تهیه کرده است.

شرفی در این باره توضیح داد: با توجه به این که تعداد محدودی از کنترلرهای مراقبت پرواز در هر فرودگاه مشغول به خدمت هستند که دارای گواهینامه تخصصی و صلاحیت ارائه خدمات در هر یک از فرودگاه‌های متبوع را دارند، نمی توان از کنترلرهای سایر فرودگاه‌ها برای خدمت در فرودگاه دیگر استفاده کرد، در نتیجه ابتلای هر یک از این افراد می تواند استمرار ارئه خدمات را دچار چالش جدی کند.

وی ادامه داد: بر این اساس و با مد نظر قرار دادن این که پیش بینی می شود در دوران پس از کرونا درخواست‌ها برای سفرهای هوایی افزایش یابد، سازمان هواپیمایی بر آن شد تا برای محافظت از این سرمایه انسانی ارزشمند، اقدام به تدوین و ابلاغ این شیونامه تخصصی کند.

شرفی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری ایران در این خصوص پیشتاز بوده و انتشار این شیوه‌نامه می‌تواند توسط سایر کشورها نیز به عنوان یک الگوی موفق در زمینه تدوین مقررات، مورد استفاده قرار گیرد.

 

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا