اقتصاد کلان

وضعیت کیش در کرونا/ قرنطینه ۲ هفته‌ای ۱۷۰۰ خانواده برگشته به جزیره

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در حال حاضر اوضاع جزیره نسبت سایر مناطق مناسب است و مرکز گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال هستند، گفت: اما با توجه به نگرانی از شیوع ویروس کرونا نظارت‌ها به طور سختگیرانه‌ای انجام شد و حتی ۱۷۰۰ خانواری که بعد از ممنوعیت به جزیره برگشتند دو هفته قرنطینه شدند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، غلامحسین مظفری امروز (شنبه) از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بازدید کرد و طی گفت‌وگویی مسائل مختلف مربوط به جزیره و منطقه آزاد را مورد بررسی قرار داد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش درباره وضعیت کنونی جزیره در شیوع ویروس کرونا، با بیان اینکه ما برای سفید شدن وضعیت سفید کیش هزینه سنگینی پرداختیم، اظهار کرد: جزیره در مدتی که در قرنطینه بود و در فروردین‌ ماه حتی یک مورد کرونایی هم نداشت که در اردیبهشت‌ ماه تا حدودی این روال حفظ شد و به بیش از دو تا سه نفر نرسید، اما در حال حاضر با توجه به برداشته شدن برخی ممنوعیت‌ها و حضور مسافران شرایط تا حدودی متفاوت است، در حالیکه در مجموع از ابتدای شیوع تاکنون حدود ۸۰ نفر مبتلا شدند و  دو نفر جان باختند که در بین آنها مسافر بوده است.

همچنین بخوانید

مظفری با اشاره به شروع به کار مناطق گردشگری و تفریحی، هتل‌ها و رستوران ها در جزیره کیش افزود: با این وجود سختگیری‌های شدیدی در رابطه با افرادی که به منطقه وارد می‌شوند از دو ناحیه فرودگاه و بندر انجام می‌شود که اغلب در فرودگاه مسافری و در بندر کارگری است.

وی ادامه داد: ما به گونه‌ای پذیرش را در کیش شروع کردیم که با اعمال نظارت‌های دقیقی بود؛ به گونه‌ای که ۱۷۰۰ خانواده‌ای که خارج از کیش بوده و به آن برگشتند دو هفته قرنطینه کامل شدند؛ به طوری که با تامین تمامی مایحتاج و انجام امور اداری آنها مانع از خروج‌شان از خانه شدیم، در مورد کارگرانی که به محل کار برگشتند به همین صورت قرنطینه انجام شد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش یادآور شد: به هرحال اکنون مناطق جنوبی از لحاظ کرونا وضعیت چندان مناسبی ندارد و ما برای این‌که شیوع ویروس در جزیره به صورت گسترده‌ای پیش نرود کنترل و نظارت سنگینی اعمال و به واحدهای تجاری نیز در این رابطه تذکراتی دادیم که  حتی واحدهای متخلف در این رابطه پلمب شدند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا