بین الملل

وال‌مارت هم به جمع متقاضیان خرید تیک‌تاک چین پیوست

وال‌مارت، بزرگترین خرده‌فروشی زنجیره‌ای آمریکا، پس از مایکروسافت و اوراکل خواهان خرید بخش آمریکای اپلیکیشن تیک‌تاک چین شده است.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، پس از مایکروسافت و اوراکل، حالا وال‌مارت، بزرگترین خرده‌فروشی زنجیره‌ای آمریکا خواهان خرید بخش آمریکای اپلیکیشن تیک تاک چین شده است.

طبق گزارش منابع آگاه، وال‌مارت برای این کار با آلفابت (گوگل) و سافت‌بانک ژاپن که در خرید شرکت‌های تکنولوژی موفقی مانند اوبر و وی‌ورک تخصص دارد، تیم شده بود؛ اما گزارشات حاکی از آن است که وال‌مارت خواهان به دست آوردن اکثریت سهام تیک‌تاک و استفاده از اطلاعات کاربران آن برای ارتقای تجارت خود است.

دو شرکت دیگر هم به عنوان سهام‌داران جزئی مشارکت خواهند داشت؛ اما ظاهراً دولت آمریکا خواهان این است که یک شرکت بزرگ تکنولوژی مانند مایکروسافت، خرید تیک‌تاک را به عهده بگیرد تا هماهنگی بهتری با توجیه دولت آمریکا برای فاکتورهای مرتبط با امنیت ملی در تیک‌تاک داشته باشد.

حالا خبرها حاکی از مشارکت وال‌مارت و مایکروسافت برای خرید تیک تاک است. این دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک علاقه خود برای سرمایه‌گذاری در قابلیت‌های تجارت الکترونیک و تبلیغات تیک‌تاک را اعلام کردند.

منابع آگاه می‌گویند علت کنار کشیدن آلفابت (گوگل) این است که این شرکت با وجود مالکیت یوتیوب که زمینه فعالیت نزدیکی با تیک‌تاک دارد، در معرض تخلف آنتی‌تراست قرار می‌گرفت و گزینه خوبی برای هدایت این معامله نبود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا