بین الملل

بهترین ماه آگوست برای اس‌اندپی و داوجونز از ۱۹۸۰ تا کنون رقم خورد

هرچند در معاملات دیشب آمریکا شاخص‌های داوجونز و اسی‌اندپی افت کردند اما توانستند بهترین عملکرد ماه آگوست خود از دهه ۱۹۸۰ به بعد را به ثبت برسانند. 

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، هرچند در معاملات دیشب آمریکا شاخص‌های داوجونز و اسی‌اندپی افت کردند اما توانستند بهترین عملکرد ماه آگوست خود از دهه ۱۹۸۰ به بعد را به ثبت برسانند.

اس‌اندپی ۵۰۰ در معاملات دیشب ۰.۲۲ درصد افت کرد و در ۳,۵۰۰.۳۱ واحد بسته شد. داوجونز ۲۲۳.۸۲ واحد یا ۰.۷۸ درصد سقوط کرد و در ۲۸,۴۳۰.۰۵ واحد به کار خود پایان داد. کامپوزیت نزدک ۰.۶۸ درصد رشد کرد و در ۱۱,۷۷۵.۴۶ واحد بسته شد.

از لحاظ ماهانه داوجونز با رشد ۷.۶ درصدی خود در ماه آگوست، بهترین ماه آگوست خود در بیش از ۳۰ سال اخیر را به ثبت رساند. این پنجمین رشد ماهانه متوالی داوجونز بود.

شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ هم در این ماه ۷ درصد رشد کرد تا بهترین ماه آگوست از ۱۹۸۴ تا کنون را ثبت کرده باشد. این پنجمین رشد متوالی ماهانه اس‌اندپی هم بود.

کامپوزیت نزدک در این ماه ۹.۶ درصد جهش کرد تا بهترین عملکرد ماهانه از سال ۲۰۰۰ تا کنون را به ثبت برساند.

اما با اولین روز اجرایی شدن تقسیم سهام اپل و تسلا سهام این شرکت‌ها به ترتیب با جهش بزرگ ۳.۴ درصدی و ۱۲.۶ درصدی همراه شد.

اپل از ماه جولای اعلام کرده بود که هر کدام از سهام این شرکت به ۴ سهم تقسیم خواهند شد. از آن زمان تا کنون ارزش سهام این شرکت ۳۴ درصد رشد کرده است. ارزش سهام تسلا هم از زمان اعلام تقسیم ۱ به ۵ سهام این شرکت در ماه آگوست، تا کنون بیش از ۸۰ درصد جهش کرده است.

منبع

مهر

  کد خبر
532526
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن