امور زیربناییراه و ساختمان

پروژه‌های فرودگاه یاسوج از سوی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد

وزیر راه و شهرسازی چندین پروژه فرودگاه یاسوج به ارزش کلی ۴۵۰ میلیارد ریال را طی آیین رسمی افتتاح کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ایران به همراه سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، حسین کلانتری استاندار کهکیلویه و بویراحمد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه هیات همراه، پروژه توسعه و بهسازی سطوح پروازی، تکمیل روشنایی باند، بهسازی ترمینال، تکمیل ساختمان‌ها و ارتقای زیرساخت‌های ایمنی و عملیاتی فرودگاه یاسوج را افتتاح کرد.

وزیر راه و شهرسازی طی این مراسم، مزایای افتتاح این پروژه‌های فرودگاهی را در افزایش رضایتمندی مسافران و کیفیت مطلوب‌تر خدمات به ایرلاین‌ها برشمرد و به همراه هیات همراه از بخش‌های دیگر فرودگاه بازدید کرد. 

گفتنی است اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های توسعه و بهسازی سطوح پروازی و روشنایی باند ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است که با اجرای آن طول باند فرودگاه از ۲۶۰۰ به ۳۲۰۰ متر و PCN باند از ۲۶ به ۴۶ افزایش پیدا کرده و برای ارتقای ایمنی سطوح پروازی فرودگاه دره عمیق ابتدای باند ۱۳ به عمق ۲۷ متر با ۱۷۳ هزار کامیون مصالح پر شده است.

همچنین با بهره‌برداری رسمی از این پروژه‌ها، cat فرودگاه یاسوج از ۳C به ۴C ارتقا یافته و با افتتاح رسمی طرح توسعه باند فرودگاه شرایط برای نشست و برخاست هواپیماها تا رده بدنه متوسط از جمله تایپ ایرباس ۳۲۰ و فوکر ۱۰۰ فراهم شده است.

لازم به ذکر است که هزینه اجرای پروژه‌های بهسازی ترمینال، ساختمان‌های فرودگاه و ارتقای زیرساخت‌ها ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

منبع

ایلنا

  کد خبر
533035
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن