صنعت، معدن، تجارت

به دنبال بازگشت ارز موردنیاز صادرکنندگان و واردکنندگان کالا هستیم

بندرعباس – معاون امور بندری واقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و واردکنندگان کالا و کاهش قیمت تمام شده کالا را دو مزیت حاصله از تخفیفات تعرفه ای عنوان کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، فرهاد منتصر کوهساری که به منظور شرکت در جلسه بررسی مشکلات و چالش‌های حوزه بندری و اقتصادی بندر شهید رجایی و بازدید از طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای این بندر به هرمزگان سفرکرده بود، گفت: بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و کاهش قیمت تمام شده کالا دو مزیت مهم حاصله از تخفیفات تعرفه‌ای است که سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت در نظر گرفته است.

وی با اشاره به تخفیفاتی تعرفه‌ای درنظر گرفته شده به منظور توسعه صادرات و ترانزیت در بنادر کشور، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حمایت از صادرات کنندگان و واردکنندگان مواد اولیه، تخفیفات تعرفه‌ای را به منظور حمایت از بخش خصوصی در نظر گرفته و نرخ پایه THC را تا ۱۰ درصد کاهش داده است.

وی بیان کرد: این تخفیفات در بخش صادرات تا ۲۵ درصد و در بحث ترانزیت نیز ۵۰ درصد در نظر گرفته شده تا بتوانیم کالاهای بیشتری را وارد بنادرکشورکرده و به کشورهای هدف ترانزیت کنیم.

عضو هیت عامل سازمان بنادر ودریانوردی با اشاره به رونق کانتینرهای یخچالی در بنادر کشور، خاطرنشان کرد: از آنجایی که امروز شاهد رونق صادرات محصولات از طریق کانتینرهای یخچالی هستیم لذا بمنظور کمک و تقویت صادرات در این بخش و هزینه‌های مترتب (حقوق و عوارض) شناورهای یخچالی وهمچنین THC کانتینرهای یخچالی، طرحی را برای کل بنادر کشور در دست مطالعه داریم.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری جلسه‌ای به منظور تدوین بسته‌های جدید حمایتی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی طی هفته جاری خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته جلسه‌ای به همین منظور اواسط هفته آینده برگزار خواهد شد که نتایج حاصله از تصمیمات متخذه را در وقت مقتضی اعلام خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بازدید از طرح توسعه بندر شهید رجایی، پروژه‌های عمرانی بندری و همچنین بازدید از روند احداث سه پست اسکله نفتی از دیگر برنامه‌های معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در سفر به هرمزگان بود.

منبع

مهر

  کد خبر
535175
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن