امور زیربناییراه و ساختمان

سازندگان مسکن در شهرهای جدید موظف به رفع نواقص پروژه‌ها هستند/ پرداخت مطالبات پیمانکاران بر اساس پیشرفت کار

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بازدید از پروژه های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید هشتگرد در جریان آخرین وضعیت اجرایی پروژه‌های این شهر جدید قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، حبیب‌‌‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، روز شنبه ۲۲ شهریورماه با حضور در شهر جدید هشتگرد از پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن  این شهر جدید بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه‌ها قرار گرفت.

او در این بازید از پروژه‌های، سهندسازان، ویلایی انرژی‌‌‌سازه، قطعات ۷۹ و ۸۰ هسا ۴، قطعات ۲۷ تا ۳۰ هسا ۲، اسکان‌سازه گروهه، آذرنگ عمران، کلبه‌‌سازان، مدرسه ۱۲ کلاسه سیروان‌‌‌سازان و مهسان برزین شفق، دیدن و دستور لازم برای پیشبرد و تکمیل هرچه سریعتر پروژه‌‌های مذکور و طرح‌‌های محوطه‌‌سازی را صادر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در این بازدید با تعدادی از متقاضیان طرح‌های مسکن مهر و اقدام ملی دیدار و به درخواست‌های آن‌‌ها رسیدگی کرد.

طاهرخانی در ادامه در جلسه‌‌ای با پیمانکاران پروژه‌‌های باقی‌مانده مسکن مهر شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه، سازندگان موظف‌ به انجام کار خود به نحو احسن و رفع نقایص پروژه‌ها هستند، گفت: قطعا تمامی مطالبات پیمانکاران براساس پیشرفت کار و ضوابط قانونی توسط شرکت عمران پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این جلسه بر تسریع عملیات اتمام پروژه‌‌ها از سوی پیمانکاران و حمایت کامل آن‌‌ها از سوی شرکت عمران شهرهای جدید تاکید و بیان کرد: پیمانکاران باید به تناسب حجم پروژه‌‌های باقی‌‌مانده نسبت‌‌به تأمین نیروی کار کافی در فصل کاری کنونی که می‌‌توان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را تا حد زیادی ارتقاء داد، اقدام کنند.

او همچنین خطاب به مسئولان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان این‌‌‌که مدیریت دریافت وجه از متقاضیان باید متناسب با زمان ثبت‌‌نام آنان باشد گفت: مبالغ ثبت‌‌نامی‌‌های سال‌‌های گذشته با ثبت‌نامی‌‌های جدید متفاوت است و باید با توجه به قیمت روز محاسبه شود.

طاهرخانی در ملاقات با پیمانکاران پروژه‌‌های طرح اقدام ملی مسکن، ضمن تأکید بر انجام هرچه سریعتر پروژه‌‌های مذکور اعلام کرد: قراردادها باید هرچه سریعتر به پیمانکاران ابلاغ شده و کارگاه‌‌ها با توجه به وجود منابع مالی که متقاضیان تاکنون واریز کرده‌‌اند باید تا هفته آینده از سوی سازندگان تجهیز شود.

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا