بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

گام دوم ساماندهی پذیرندگان و تراکنش‌های پرداخت‌یارها برداشته شد

گام دوم ساماندهی فعالیت شرکت‌های پرداخت‌یار با غیرفعال کردن پذیرندگانی که هنوز از طرف شرکت پرداخت‌یار خود به سامانه پرداختیاری منتقل نشده‌اند، برداشته شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از روابط عمومی شاپرک، پس از فرارسیدن مهلت تعیین‌شده برای انتقال پذیرندگان و تراکنش‌های شرکت‌های پرداخت‌یار به سامانه پرداخت‌یاری در پنجم مهرماه، خوشبختانه بسیاری از این شرکت‌ها با درک درست و دقیق حساسیت این حوزه و ضرورت بیش‌ازپیش ایجاد شفافیت در تراکنش‌های الکترونیکی غیرحضوری، همکاری قابل‌تقدیری داشتند و درصد بالایی از پذیرندگان و تراکنش‌های شرکت‌های پرداخت‌یار تا مهلت مقرر منتقل شد.

با وجود این همکاری چشمگیر اما معدود پرداخت‌یارهایی که به دلایل یا علل مختلف موفق نشدند پذیرندگان و تراکنش‌های خود را منتقل کنند و نام این شرکت‌ها از سایت شاپرک حذف شد گرچه پس از این اقدام شاپرک، تعدادی دیگر از پرداخت‌یارها نسبت به مهاجرت کامل به سامانه پرداخت‌یاری همکاری لازم را انجام دادند.

با فرارسیدن بیست و هفتم مهرماه که به‌عنوان موعد گام دوم ساماندهی پرداخت‌یاری از سوی شرکت شاپرک تعیین‌شده بود، نظر به‌ضرورت و الزام اجرای کامل ضوابط این حوزه، آن دسته از پذیرندگانی که توسط پرداخت‌یارهای حذف شده از سایت شاپرک به سامانه پرداخت‌یاری منتقل نشده بودند، غیرفعال شدند. به این ترتیب در این مرحله پرداخت‌یارهایی که هنوز موفق به انتقال برخی پذیرندگان و تراکنش‌های خود به سامانه نشده‌اند و نام آنها در مرحله قبلی از سایت شاپرک حذف شده بود، با قطع پذیرندگان ثبت نشده مواجه شدند. این اقدام از سوی شاپرک با رعایت تمام جوانب لازم انجام شده تا از هرگونه اختلال احتمالی در کسب‌وکار این دسته از پذیرندگان حتی‌المقدور جلوگیری شود.

 

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا