ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

ناکامی دوباره دولت آمریکا برای حذف وی‌چت

قاضی آمریکایی در سانفرانسیسکو درخواست وزارت دادگستری برای بازنگری در حکم ادامه عرضه دانلود اپلیکیشن پیام رسان وی چت از فروشگاههای برنامه گوگل و اپل را رد کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، قاضی لورل بیلر اعلام کرد که شواهد جدید دولت نظر وی درباره برنامه وی چت شرکت چینی تنست هولدینگز را تغییر نداده است. وزارت دادگستری آمریکا مدعی است اپلیکیشنهای چینی وی چت و تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی هستند.

وی چت به طور میانگین ۱۹ میلیون کاربر روزانه در آمریکا دارد و در میان دانشجویان چینی، آمریکاییهایی که در چین زندگی می کنند یا روابط تجاری و شخصی در این کشور دارد، محبوب است.

همچنین بخوانید

اپلیکیشن وی چت مانند فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و ونمو خدمات متعددی را یکجا عرضه می کند و بخش ضروری از زندگی مردم چین به شمار می رود و بیش از یک میلیارد کاربر در جهان دارد.

وزارت دادگستری آمریکا درباره تصمیم قاضی بیلر برای ادامه استفاده از اپلیکیشن وی چت درخواست تجدیدنظر کرده اما حکم دادگاه تجدیدنظر احتمالا تا دسامبر اعلام نمی شود.

کاربران وی چت ماه گذشته در شکایتی از قاضی بیلر درخواست کرده بودند مانع اجرای دستور وزارت بازرگانی آمریکا برای مسدود شدن دانلود وی چت در فروشگاههای برنامه شود.

بر اساس گزارش رویترز، در پرونده مشابه یک دادگاه تجدیدنظر در آمریکا موافقت کرد روند رسیدگی به درخواست دولت برای تجدیدنظر در حکم جلوگیری از اجرای دستور ممنوعیت دانلود اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک در فروشگاههای برنامه آمریکایی تسریع شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا