امور زیربناییراه و ساختمان

خط تولید "انسولین" ایرانی را راه‌اندازی می‌کنیم/ سالانه ۳۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کنیم

در جریان سفر یکروزه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان گیلان،طرح توسعه شرکت گلدشت افشره در رودسر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،‌ صبح امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ارسلان زارع استاندار گیلان، فرماندار و سایر مقامات استانی و محلی ،  طرح توسعه شرکت تولید کنسانتره و رب گلدشت افشره در رحیم‌آباد رودسر و با سرمایه‌گذاری ۱۰میلیاردتومانی ستاد اجرایی افتتاح شد.

 محمد مخبر در حاشیه بازدید از این کارخانه و بازدید از نمایشگاه مشاغل اشتغال‌محور بنیاد برکت گفت: در استان گیلان محصولات کشاورزی بسیار با کیفیتی کشت شده که باید از این محصولات حمایت و به برندسازی آنان کمک کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه صنایع دستی یکی از مهمترین محصولات تولید شده در روستاهای گیلان است، تصریح کرد: محصولات صنایع دستی تولید شده در استان گیلان یک برند کشوری بوده و‌ از این ویژگی و برند باید نهایت بهره را برد زیرا کمک به اشتغال روستایی از طریق پرداخت تسهیلات مانع از مهاجرت مردم از روستا به شهر می شود.

وی افزود: مهمترین برنامه ستاد اجرایی فرمان امام برای امسال، ایجاد  ۳۰۰ هزار شغل در کشور است که ۲۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت و مابقی توسط شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به تحریم‌های ظالمانه، تا سال آینده خط تولید "انسولین" ایرانی را در مجموعه دارویی ستاد راه‌اندازی می‌کنیم. امروز در استان گیلان از ۲۶ داروی جدید رونمایی کردیم که اغلب در حوزه درمان سرطان هستند. تنها تولیدکننده رمدیسیور در منطقه با ظرفیت ۱۵۰ هزار آمپول مایع و جامد در ماه هستیم.

مخبر خاطرنشان کرد: عصرامروز تفاهمنامه‌ای با استانداری گیلان امضا خواهیم کرد که براساس آن ۶۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد.

گفتنی است شرکت گلدشت در زمینه تولید و فرآوری کنسانتره مرکبات ( پرتقال ، لیموترش ، گریپ فروت ، نارنگی ) ، پرک پرتقال ، پرک نارنگی ، روغن پوست پرتقال ، پوره سیب ، پوره کیوی ، پوره هلو و رب گوجه فرنگی به صورت فله ای فعالیت میکند که طرح توسعه این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی امروز به بهره برداری رسید و برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.

 همچنین در بخش دیگری از این سفر استانی، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ‌، استاندار گیلان و امام جمعه کوچصفهان، مدرسه ۱۲ کلاسه برکت شهید باهنر در روستای لاله‌دشت کوچصفهان با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و‌ با ظرفیت ۱۸۳ دانش آموز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

با دستور محمد مخبر، بطور همزمان ۵۱ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت نیز افتتاح و توزیع ۱۵۰ سری جهیزیه، ۳۰هزار اقلام بهداشتی و‌ ۱۱ هزار بسته نوشته افزار در مناطق محروم استان توسط بنیاد احسان آغاز شد.

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا