بین الملل

بنیانگذار علی بابا ۱۱ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد

بنیان گذار علی بابا اکنون کمتر از ۵۱ میلیارد دلار ثروت دارد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، ممنوعیت های اعمال شده جدید دولت آمریکا بر ضد گروه مالی انت فایننشیال و به تعویق افتادن چندین باره عرضه اولیه سهام این گروه در بورس های هنگ کنگ و شانگهای باعث ریزش شدید ثروت جک ما- بنیان گذار این گروه شده است؛ تا جایی که ثروت جک ما اکنون به ۵۰.۹ میلیارد دلار رسیده که ۱۱ میلیارد دلار کمتر از رقم ثبت شده برای ثروت وی در ابتدای سال است.  او اکنون بیست و پنجمین فرد ثروتمند در جهان و چهارمین فرد ثروتمند در چین است. 

قرار بود طی عرضه اولیه سهام گروه انت فایننشیال در مجموع حدود ۳۴.۵ میلیارد دلار از سهام این شرکت در بورس عرضه شود. گروه مالی انت فایننشیال که مالک پلتفرم مالی علی پی نیز هست یکی از شناخته شده ترین شرکت های میلیارد دلاری در جهان محسوب می شود.

همچنین بخوانید

علاوه بر تحریم های آمریکا، سازمان نظارت بر بورس چین نیز محدودیت هایی در فعالیت های گروه انت فایننشیال به دلیل فعالیت های انحضارگرایانه اعمال کرده است. 

لازم به ذکر است که جک ما ابتدا کار خود را به عنوان معلم زبان انگلیسی آغاز کرد و در ماه تنها تنها ۱۲ دلار حقوق می‌گرفت. ۱۰ بار نیز با درخواستش برای تحصیل در دانشگاه هاروارد مخالفت شد! با این حال با ورود اینترنت به زندگی روزمره، او از این فرصت نهایت استفاده را برد و در سال ۱۹۹۹، شرکت علی بابا را با ۱۷ نفر از دوستانش پایه گذاری کرد. او برای مدت ها ثروتمند چین و تنها نماینده این کشور در جمع ۲۰ ثروتمند نخست جهان بود.

لازم به ذکر است از زمان شیوع کرونا بیشتر ثروتمندان چینی با افزایش محسوس ثروت خود را به میزان محسوسی افزایش داده اند به گونه ای که ثروت ۲۱ فرد ثروتمند نخست چین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۱۸۷ میلیارد دلار افزایش داشته است.  

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا