صنعت، معدن، تجارت

سقف تامین مالی جمعی برای فعال‌سازی معادن کوچک ۵ برابر شد

مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: سقف تامین مالی جمعی برای فعال سازی معادن کوچک، ۵ برابر شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از ایمیدرو، سید رضا عظیمی مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: سقف تأمین مالی جمعی برای فعال سازی معادن کوچک، ۵ برابر شد.

وی اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت ابزارهای نوین تأمین مالی به ویژه در بازار سرمایه، از جمله اولویت‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است که در این زمینه، تعاملات و تسهیل گری های مؤثری با سازمان بورس و اوراق بهادر انجام شده است.

وی ادامه داد: افزایش سقف تأمین مالی به روش تأمین مالی جمعی برای طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک از ۲۰ میلیارد تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال نیز یکی از این روش هاست که به تأیید شرکت فرابورس رسیده است.

مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خاطرنشان کرد: در راستای این تفاهم، فعالان معادن کوچک مقیاس در صورت نیاز به تأمین مالی برای خرید تجهیزات و ماشین آلات تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال، می‌توانند از طریق ارتباط با دبیرخانه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس (http://ssmines.impasco.gov.ir/) اقدام کنند.

وی افزود: استفاده از این روش تأمین مالی نوین، می‌تواند راهگشای مناسبی برای تأمین تجهیزات معادن کوچک مقیاس باشد.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا