بین الملل

پیش بینی صندوق بین المللی پول از افزایش ۴۲ درصدی قیمت نفت در سال ۲۰۲۱

صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی اعلام کرد که قیمت نفت ممکن است در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰، ۴۱.۷ درصد افزایش یابد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از خبرگزاری تاس، صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی اعلام کرد که قیمت نفت ممکن است در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰، ۴۱.۷ درصد افزایش یابد.

در ماه ژانویه، این صندوق پیش بینی کرده بود که قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت.

نویسندگان این گزارش خاطر نشان کردند که قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ می تواند به ۵۸.۵ دلار در هر بشکه برسد. در عین حال، پیش بینی برای سال ۲۰۲۵ کاهش قیمت به ۵۰.۷ دلار در هر بشکه است.

بر اساس این گزارش، عمدتا این امر به دلیل تعادل موقت عرضه و تقاضا بوده است که امسال مطابق پیش بینی آژانس بین المللی انرژی مبنی بر کاهش مداوم ذخایر نفتی پیش بینی می شود، در حالی که تقاضای نفت (عرضه) در سال ۲۰۲۱ برابر ۹۶.۴ میلیون بشکه در روز است.

بنابراین، طبق پیش بینی ها، میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال جاری ۵۸.۵۲ دلار و در سال آینده ۵۴.۸۳ دلار در هر بشکه خواهد بود. سال گذشته به ۴۱.۲۹ دلار در هر بشکه رسیده بود.

این صندوق همچنین خاطر نشان کرد که به دلیل اخبار خوب در مورد واکسن و بهبود سریع اقتصادی در آسیا، قیمت های نفت بین اوت ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۱، ۳۹ درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
610116
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن