امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

نشت نفت در اراضی کشاورزی منطقه دارخوین شادگان

شادگان – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان از نشت نفت خط لوله انتقال نفت منطقه دارخوین به زمین های کشاورزی پیرامون خبر داد.

سید محمد حسن فقیه در گفت و گو با آرمان اقتصادی اظهار کرد: لوله های نفتی در چند سال اخیر به طور مرتب دارای شکستگی و نشتی  در این منطقه می شوند و علاوه بر ایجاد خسارت بر زمینهای کشاورزی گاها به عنوان یک تهدید جدی برای رودخانه کارون که در نزدیکی و مجاورت آن می باشد به شمار می رود.

وی افزود: در همین زمینه در پی وصول گزارش مبنی بر نشت نفت در حوزه بخش دارخوین، کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شادگان با حضوردر منطقه دارخوین و اقدام سریع در اطلاع رسانی به شرکت متولی موضوع با شناسایی نقطه آلایندگی اقدامات لازم برای مهار نشت نفت و جلوگیری از آلودگی اراضی کشاورزی ظرف ۱۲ ساعت صورت دادند.

همچنین بخوانید

فقیه گفت: به دلیل عبور این خط از اراضی کشاورزی و انجام عملیات کشاورزی شاهد شکستگی و نشت شده که هم باعث آسیب و خسارت به زمینهای کشاورزی منطقه شده و هم تهدید برای رودخانه کارون شده است. 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان در پایان با بیان لزوم متعهد بودن شرکت متولی خط مذکور نسبت به کنترل وضعیت، به تشکیل پرونده و پیگیری از طریق مقامات قضایی اشاره کرد.
 

منبع:مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا