بین الملل

بانک مرکزی روسیه احتمال آسیب اقتصادی ناشی از موج دیگر کرونا را رد نکرد

بانک مرکزی روسیه احتمال بدتر شدن شرایط همه گیری و موج دیگر شیوع کرونا را که می تواند بر بهبود اقتصادی این کشور تأثیر شدیدی بگذارد، رد نکرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس گزارش اصلاح شده بانک مرکزی روسیه در مورد سیاست های پولی که روز سه شنبه منتشر شد، این بانک احتمال بدتر شدن شرایط همه گیری و موج دیگر شیوع کرونا را که می تواند بر بهبود اقتصادی این کشور تأثیر شدید بگذارد، رد نکرد.

بانک مرکزی روسیه یادآور شد: ادامه شیوع ویروس کرونا (درجهان) و ظهور جهش های مقاوم در برابر روش های درمانی مورد استفاده و تولید واکسن، اجازه نمی دهد خطرات آن را بتوان نادیده گرفت.

در گزارش این بانک آمده است: وخیم تر شدن شرایط همه گیری که ممکن است به طور قابل توجهی بر روند اقتصادی تأثیر بگذارد، هنوز هم ممکن است. با این حال، همه گیری در مقایسه با اواسط و حتی پایان سال ۲۰۲۰، نقش کمتری در اقتصاد جهانی و روسیه دارد.

در عین حال، بانک مرکزی روسیه تأکید کرد که سرعت عادی سازی سیاست های پولی توسط بانک های مرکزی در اقتصادهای پیشرفته به عنوان یک خطر جدی مطرح می شود.

این بانک افزود: تغییرجهت ناگهانی و سریع سیاست (بانک های مرکزی) به سمت افزایش نرخ ها ممکن است باعث نوسانات بازار شود که به نوبه خود منجر به تضعیف ارزهای موجود در بازارهای در حال ظهور و وخیم شدن شرایط پولی جهانی خواهد شد. این موضوع نیز به نوبه خود ممکن است منجر به بحران در تعدادی از کشورهای در حال توسعه که بدهی های خارجی آنها به صورت قابل توجهی انباشته شده است، شود و در آینده باعث نوسان بازارها شود.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
635207
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن