خودروصنعت، معدن، تجارت

توافق رنوی فرانسه و انویژن چین برای تولید باتری خودروهای برقی


شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد که برای تولید باتری خودروهای برقی خود در شمال فرانسه با شرکت انویژن Envision چین و وِرکور Verkor قرارداد همکاری امضا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی رنو روز دوشنبه اعلام کرد که برای تولید باتری خودروهای برقی خود در شمال فرانسه با شرکت انویژن Envision چین و وِرکور Verkor قرارداد همکاری امضا کرده است.

این در حالی است که خودروسازان در سراسر جهان در تلاشند تا در تولید خودروهایی با آلایندگی کمتر از رقبای خود پیشی بگیرند. این تغییر فناوری است که هم اکنون شرکت فولکس واگن Volkswagen آلمان را مجبور به ساخت شش کارخانه سلول باتری برای خود در اروپا کرده است.

همچنین بخوانید

رنو با اعلام این خبر گزارش های قبلی رسانه ها را در حال تأیید کرد که قرار است امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از کارخانه دوئه Douai در شمال فرانسه بازدید کند.

شرکت انویژن Envision به منظور ایجاد ۲۵۰۰ شغل جدید تا سال ۲۰۳۰ در حال سرمایه گذاری ۲ میلیارد یورویی (۲.۴ میلیارد دلاری) در این کارخانه می باشد که در نزدیکی مرکز تولید خودروهای برقی یعنی رنو الکتریستی “Renault ElectriCity” قرار دارد.

رنو همچنین گفت که با توسعه و تولید باتری هایی با کارایی بالا، با داشتن بیش از ۲۰ درصد سهام Verkor ، تفاهم نامه همکاری با شرکت نوپای Verkor امضا کرده است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا