بین الملل

پنجمین روز متوالی افت سهام آمریکا / سقوط ۲۷۰ واحدی داوجونز

در پایان معاملات دیشب وال‌استریت (بامداد شنبه به وقت تهران) سهام آمریکا تحت شاخص داوجونز با پنجمین افت روزانه متوالی خود روبرو شدند.

همچنین بخوانید

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، به دنبال انتشار گزارش اشتغال ضعیف آمریکا در هفته گذشته و نامشخص بودن چشم‌انداز اقتصادی این کشور، در پایان معاملات دیشب وال‌استریت (بامداد شنبه به وقت تهران) سهام آمریکا تحت شاخص داوجونز با پنجمین افت روزانه متوالی خود روبرو شدند.

سقوط سنگین ۳.۳ درصدی سهام اپل بیشترین فشار را بر شاخص داوجونز وارد کرد. دادگاه آمریکا طی حکمی اعلام کرد این غول تکنولوژی دیگر نمی‌تواند توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل را مجبور به پرداخت درون‌برنامه‌ای کند.

میانگین صنعتی داوجونز ۲۷۱.۶۶ واحد سقوط کرد و به ۳۴,۶۰۷.۷۲ واحد رسید.

اس‌اندپی ۰.۸ درصد پایین آمد و به ۴,۴۵۸.۵۸ واحد رسید و کامپوزیت نزدک حدود ۰.۹ درصد افت کرد و به ۱۵,۱۱۵.۴۹ واحد رسید.

از زمان انتشار گزارش اشتغال ضعیف آمریکا در هفته گذشته تا به حال شاخص‌های داوجونز و اس‌اندپی ریکاوری نشده‌اند. هر دو شاخص سهام آمریکا این هفته با چندین روز افت متوالی روبرو شدند.

این هفته داوجونز ۲.۲ درصد سقوط کرد تا برای دومین هفته متوالی پایین بیاید. اس‌اندپی ۱.۷ درصد افت کرد و کامپوزیت نزدک ۱.۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در حالی که تورم آمریکا در سطح بالایی قرار دارد، سرمایه‌گذاران نگرانند افزایش تعداد ابتلا به کرونای دلتا اقتصاد آمریکا را کُند نماید.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا