ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

آزمایش قابلیت‌ گروه بندی صفحات در گوگل کروم

گوگل کروم در حال آزمایش چندین قابلیت است که به کاربران کمک می کنند به تحقیقات درباره یک موضوع ادامه داده و صفحه ای که در آن قرار دارند را با نتایج جست و جوی دیگر مقایسه کنند.

به گزارش آرمان اقتصادی، قابلیت Journeys برای کاربران راه‌های بیشتری برای پیگیری آنچه در جست و جویش هستند، فراهم می کند. این ابزار به صورت اتوماتیک صفحات و اطلاعات مربوط به همان موضوع را گردآوری می کند و این ویژگی کاربر را از نگاه کردن به تاریخچه جست و جوی وب یا ایجاد یک پوشه بوک مارکها با همه سایتهای نشان شده خلاص می کند. کروم همچنین پیشنهادهای جست و جو برای پشتیبانی از تحقیقات کاربر فراهم خواهد کرد.

همچنین بخوانید

این گروهها در سیستم کاربر ذخیره می شوند و با حساب گوگل کاربر همگام سازی نمی شوند بنابراین کاربر نمی تواند در دستگاههای مختلف به آنها دسترسی داشته باشد. با این حال در آینده ممکن است این وضعیت تغییر کند. کاربران می توانند هر زمان که بخواهند این قابلیت را غیرفعال کرده و تاریخچه مرور وب مربوط به آن را پاک کنند.

اگر به مدت چند هفته در حال برنامه ریزی یک سفر یا تلاش برای پیدا کردن خودرویی که می خواهید خریداری کنید، هستید قابلیت Journeys مفید خواهد بود. این قابلیت تنها در Chrome Canary برای دسکتاپ موجود است. کاربران می توانند این قابلیت را با مراجعه به بخش تاریخچه (History) پیدا کنند.

بعلاوه گوگل در حال آزمایش یک پنل کناری برای جست و جو است. هنگامی که پس از جست و جو برای موضوعی روی لینکی کلیک می کنید، یک آیکن جی کنار نوار آدرس کروم نمایان خواهد شد. اگر روی آن کلیک کنید، نتایج دیگری را برای آن جست و جو در یک پنل کناری خواهید دید. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد صفحه ای که در آن است را با نتایج دیگر مقایسه کند بدون این که نیاز به باز کردن تب های متعدد (Tab) یا سر زدن به صفحات متعدد باشد.

این قابلیت فعلا در کانال کروم OS Dev با جست و جوی گوگل آزمایش می شود. اگر گوگل این ابزار را به صورت گسترده عرضه کند، قصد دارد پنل کناری را به پلتفرمهای متعددی آورده و پشتیبانی برای موتورهای جست و جوی پیش فرض دیگر را اضافه کند.

بر اساس گزارش انگجت، این موارد تنها به روزرسانی هایی نیستند که گوگل برای کروم در آینده نزدیک تدارک دیده است. گوگل لنز (Google Lens) هم در ماههای آینده به این مرورگر می آید.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا