امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

نامه محرمانه دامداران به وزیر جهادکشاورزی

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: حدود یک ماه قبل نامه ای محرمانه به وزیر جهاد کشاورزی نوشتیم و چالش ها و مزایا و پیشنهادات خود را در زمینه ارز ۴۲۰۰ تومانی و حذف آن مطرح کردیم.

سید احمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مباحث مطرح شده مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی گفت: در حال حاضر بزرگترین چالش و تبعات این مساله کاهش شدید قدرت خرید مردم است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴ سال از اجرای سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌گذرد، افزود: آن زمان که ما خواستار حذف ارز ترجیحی بودیم اختلاف قیمت ارز دولتی و ارز آزاد این همه زیاد نبود الان این فاصله حدود ۲۴ هزار تومان است.

مقدسی تاکید کرد که اگر آن زمان ارز حذف می‌شود اتفاق خاصی نمی‌افتاد اما الان شکاف بزرگی ایجاد می‌شود که به معیشت مردم و تولید آسیب می‌زند.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه حدود یک ماه قبل نامه‌ای محرمانه به وزیر جهاد کشاورزی نوشتیم و چالش‌ها و مزایا و پیشنهادات خود را در زمینه ارز ۴۲۰۰ تومانی و حذف آن مطرح کردیم، افزود: به اعتقاد ما کارشناسان باید در این حوزه ورود کنند و بررسی و برنامه‌ریزی دقیق انجام شود.

مقدسی ادامه داد: دولت می‌تواند این یارانه را در قالب کارت معیشتی به مردم بدهد یا هر شیوه دیگری که اقتصاددانان پیشنهاد می‌کنند.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه تاکید و تصریح کرد که در غیر این صورت مصرف کننده و به دنبال آن تولیدکننده آسیب می‌بیند که هر کدام از این دو اگر آسیب ببیند به راحتی قابل جبران نیست.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا