ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

درخواست نمایندگان کنگره برای تحریم شرکت جاسوس افزار اسرائیلی

گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا از وزارت خزانه داری و وزارت خارجه این کشور خواستند شرکت جاسوس افزار اسرائیلی NSO Group و سه شرکت تجهیزات مراقبتی خارجی دیگر را تحریم کنند.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی، در نامه ای که اواخر روز سه شنبه از سوی این نمایندگان ارسال و توسط رویترز مشاهده شد، خواسته شد مدیران ارشد شرکتهای NSO Group، شرکت امنیت سایبری اماراتی دارک متر (DarkMatter) و شرکتهای مراقبت آنلاین اروپایی نکسا تکنولوژیز و تروویکور (Trovicor) تحریم شوند.

این نمایندگان خواستار اعمال تحریمهای ماگنیتسکی شدند که افراد مذکور را به اتهام کمک به نقض حقوق بشر تحریم و حسابهای بانکی آنها را مسدود کرده و سفر آنها به آمریکا را ممنوع می کند.

در نامه این نمایندگان آمده است: صنعت جاسوس افزار به سرمایه گذاری و بانکهای آمریکایی متکی است. دولت آمریکا برای مجازات جدی و ارسال پیام شفاف به صنعت فناوری مراقبتی، باید تحریمهای مالی را بکار بگیرد.

وزارت بازرگانی آمریکا در نوامبر NSO Group را در فهرست سیاه خود قرار داد و فروش نرم افزار یا خدمات به این سازنده جاسوس افزار اسرائیلی را بدون دریافت مجوز ویژه قدغن کرد.

بر اساس گزارش وب سایت CNA، شرکت اپل هم ماه گذشته از این شرکت شکایت و اعلام کرد NSO Group با هک نرم افزار نصب شده در آیفون، مقررات آمریکا را نقض کرده است. همچنین NSO Group با اقدام حقوقی یا انتقاد از سوی شرکتهای مایکروسافت، متا پلتفرمز(فیس بوک)، آلفابت و سیسکو سیستمز روبروست. شرکت NSO Group در دور زدن امنیت محصولات ساخت این شرکتها و فروش آن در قالب ابزارهای هک به دولتهای خارجی فعالیت داشته است.

رژیم صهیونیستی از ژوئیه پس از این که سازمانهای خبری بین المللی اعلام کردند نرم افزار پگاسوس شرکت NSO Group برای هک تلفن روزنامه نگاران، مقامات دولتی و کنشگران حقوق بشر در کشورهای متعدد مورد استفاده قرار گرفته است، برای کنترل صادرات جاسوس افزار تحت فشار قرار گرفته است. روزنامه مالی صهیونیستی “کالکالیست” سه هفته پیش به نقل از منابع آگاه گزارش کرد مکزیک، مراکش، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در میان کشورهایی هستند که اکنون اجازه ندارند فناوری سایبری از رژیم صهیونیستی وارد کنند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا