امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

رشد ۱۱ درصدی صید ماهیان استخوانی در دریای خزر

یک مقام مسئول گفت: ۱۴۵۸ تن ماهی استخوانی از ۲۰ مهر تا آخر آذرماه امسال در آب های شمال کشور صید شده که ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب گفت: از این میزان صید ماهیان استخوانی ۴۱ درصد سهم استان گیلان، ۵۱ درصد سهم استان مازندران و ۸ درصد سهم استان گلستان بوده است.

مختار آخوندی افزود: طی این مدت در استان گیلان ۶۰۰ تن، استان مازندران ۷۴۷ تن و در استان گلستان ۱۱ تن ماهی استخوانی صید شد.

وی اظهار داشت: از ۱۴۵۸ تن صید ماهیان استخوانی، ۳۴ درصد آن مربوط به صید ماهی سفید، ۴۹ درصد کفال، ۱۵ درصد کپور و ۲ درصد سایر گونه ها بوده است.

آخوندی تصریح کرد: صیادان همراه با صید ماهیان هدف، نزدیک به ۲۵۰۰ قطعه بچه ماهی خاویاری نارس صید ضمنی یا ناخواسته داشتند که به دریا برگرداندند.

وی، میزان صید ضمنی بچه ماهی خاویاری نارس در سال گذشته را حدود ۲ هزار قطعه عنوان کرد و گفت: تمام بچه ماهی های خاویاری نارس صید شده در سال گذشته نیز به دریا بازگردانده شد.

مدیرکل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران در مورد تکثیر و رهاسازی بچه ماهی توسط شرکت های تعاونی صیادی پره اذعان داشت: شرکت های تعاونی صیادی پره به منظور کمک به بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی در سال ۹۹ نزدیک به ۳۶ میلیون قطعه بچه ماهی به صورت طبیعی تکثیر و در دریا رهاسازی کردند.

وی گفت: صیادان تاثیر بازسازی ذخایر ماهی را در سبد صید خود دیده اند و از این رو به بازسازی ذخایر کمک می کنند.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا