صنعت، معدن، تجارت

رقم قرارداد کشتی‌سازی صدرا با کشتیرانی خزر اعلام شد

مدیرعامل کشتیرانی خزر از امضای قرارداد ۸.۱ میلیون یورویی ساخت کشتی ۳۵۰۰ تنی چند منظوره برای این شرکت خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی، کاپیتان داوود تفتی مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر از امضای قرارداد ساخت کشتی ۳۵۰۰ تنی چند منظوره از سوی شرکت کشتی سازی داخلی (شرکت پژوهش نفت صدرا ساحل) برای یکی از شرکت‌های کشتیرانی تابعه شرکت کشتیرانی دریای خزر خبر داد.

بر اساس آنچه کشتیرانی خزر در سامانه کدال اعلام کرده، رقم این قرارداد ۸.۱ میلیون یورو به اضافه ۶۹ میلیارد تومان و زمان آغاز پروژه نیز از ۱۰ اردیبهشت امسال اعلام شده است.

گفتنی است کشتیرانی دریای خزر از شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که به طور تخصصی به حمل کالا در دریای خزر اقدام می‌کند.

در ماه‌های اخیر و پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم که افزایش تعامل با کشورهای منطقه، همسایگان، اعضای اکو، پیمان شانگهای و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را در دستور کار قرار داد، میزان تعاملات دریایی ایران با کشورهای حاشیه خزر رشد چشمگیری داشته است.

به گفته برخی کارشناسان صنعت حمل و نقل، در شرایط فعلی که حلقه مفقوده خط آهن رشت-آستارا احداث نشده و برخی مشکلات حمل و نقل زمینی برای کامیون‌های ایرانی پس از جنگ سال ۲۰۲۰ قره باغ ایجاد شد، حمل و نقل دریایی از خزر می‌تواند اقتصادی‌ترین شرایط برای صادرات، واردات و ترانزیت را دارا باشد.

منبع

مهر

  کد خبر
719634

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا