صنعت، معدن، تجارت

کارگروه ویژه برای توسعه روابط تجاری با روسیه تشکیل شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه ویژه در سازمان توسعه تجارت برای توسعه ارتباط بازرگانی با روسیه خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمدصادق مفتح امروز در همایش مشترک تجاری ایران و روسیه با بیان اینکه کارگروه ویژه‌ای در سازمان توسعه تجارت برای بررسی حل مشکلات بازرگانی بین دو کشور تشکیل شده است، گفت: در این همایش تسهیل ارتباطات مالی، بانکی، رفع موانع گمرکی، دیپلماسی تجاری و تسهیل نتایج آزمایشگاه‌ها و تسهیل فرایند ثبتی و برقراری ارتباط مستقیم بین فعالان دو کشور دنبال می‌شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی همچنین به دیدار رؤسای جمهور دو کشور ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون سفر معاون نخست‌وزیر روسیه به ایران نشان از اهمیت توسعه روابط بین دو کشور دارد. ایران با داشتن منابع غنی نفت، انرژی، موقعیت ژئوپلتیک و امنیت و ثبات پایدار، نیروی کار جوان، جوانان تحصیلکرده دارای زمینه مناسبی برای توسعه روابط و سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور دارد.

وی گفت: ایران می‌تواند به هاب منطقه‌ای تبدیل شود و در بخش خدمات فنی و مهندسی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و در کشورهای مختلف پروژه‌های بزرگ خدمات فنی و مهندسی اجرا کرده است. همچنین یکی از زمینه‌های توسعه همکاری بین ایران و روسیه را در زمینه تجارت و غذایی، کشاورزی، مصالح ساختمانی، پتروشیمی، منسوجات، خودرو و قطعات خودرو و خدمات فنی و مهندسی است.

مفتح تصریح کرد: از پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری بین دو کشور استقبال می‌کنیم و همچنین تسهیل‌گری در زمینه سرمایه‌گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی انجام می‌شود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا