ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

پیمانکار آمریکایی خریدار سازنده پگاسوس شد

پیمانکار دفاعی آمریکایی L۳Harris سرگرم مذاکره برای خرید گروه جاسوس افزار اسرائیلی NSO Group است.

همچنین بخوانید

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، طبق گزارش مشترک هاآرتس، واشنگتن پست و گاردین، این توافق هنوز نهایی نشده و باید از سوی رژیم صهیونیستی، آمریکا و هیات مدیره L۳Harris تایید شود.

کاخ سفید نگران است هرگونه قرارداد برای خرید ابزارهای هک این شرکت اسرائیلی، نگرانیهای امنیتی و ضد اطلاعاتی جدی ایجاد کند.

این شرکت جاسوسی که سازنده جاسوس افزار پگاسوس است، پس از این که فاش شد ابزارهای ساخت این شرکت توسط دولتها و سازمانهای دیگر برای جاسوسی از تلفنهای همراه افراد برجسته استفاده شده است، در کانون توجهات قرار گرفت. گروه NSO مدعی است فناوری این شرکت به گیر انداختن مجرمان کمک می‌کند.

این شرکت پس از این که در ماه نوامبر گذشته از سوی وزارت بازرگانی آمریکا در لیست سیاه قرار گرفت، بسیاری از مشتریان خود را از دست داد.

اگر قرارداد فروش این شرکت تایید شود، گروه NSO ممکن است به صورت مستقیم یا پس از خریداری شدن دارایی‌های این شرکت توسط L۳Harris، از لیست سیاه خارج شود.

شرکت NSO در ژانویه به رویترز اعلام کرده بود سرگرم مذاکره با شماری از صندوقهای آمریکایی درباره اقدامات مالی است و گزارشهای رسانه‌ای در خصوص مذاکره برای فروش دارایی‌هایش را تایید کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل یکی از شرکتهایی است که از NSO شکایت و اعلام کرد این شرکت با رخنه به نرم افزار نصب شده در آیفون، قوانین آمریکا را نقض کرده است. مایکروسافت، مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک)، آلفابت (شرکت مادر گوگل) و سیسکو سیستمز، همگی از NSO شکایت کرده یا علیه این شرکت به اقدام حقوقی دست زده‌اند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا