صنعت، معدن، تجارت

شرکت‌های دانش‌بنیان در اولویت واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع پیشرفته، در اولویت واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی قرار دارند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از صداوسیما، علی رسولیان با اشاره به پس گرفته شدن ۷۷۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی در سال گذشته از افرادی که نتوانسته‌اند، واحد صنعتی خود را راه اندازی کنند، اظهار داشت: این زمین‌ها، امسال در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید

وی تاکید کرد: از افرادی که در حال ساخت هستند، حتماً حمایت خواهیم کرد.

رسولیان گفت: امسال نیز حدود ۵۰۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی آزاد سازی می‌شود که برای واگذاری‌های جدید، بویژه در جاهایی که تقاضا محور است و زمین کمتری وجود دارد، شرکت‌های دانش بنیان در اولویت قرار دارند که بدون مزایده، زمین به آن‌ها واگذار می‌شود.

معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین افزود: صنایع پیشرفته یا واحدهایی که در زنجیره تولید نقش موثری دارند، در اولویت دوم قرار می‌گیرند و افرادی که پروانه تولید فعال و عملکرد قابل توجهی دارند، اما واحد تولیدی شخصی ندارند و در کارگاه اجاره‌ای کار می‌کنند، در اولویت‌های بعدی واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی قرار می‌گیرند..

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا