امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

ضرورت اصلاح و نوسازی باغات چای در استان گیلان

رشت- معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بر تأکید لزوم اصلاح و نوسازی باغات چای در گیلان، گفت: ۱۰ هزار هکتار باغ چای گیلان از مدار خارج شده که باید بازسازی شود.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمد مهدی برومندی بعد از ظهر پنج شنبه در نشست مدیران استان گیلان با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در شرایط فعلی، بیان کرد: گیلان از مهم‌ترین استان‌ها در تأمین امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین استان گیلان سهم تأثیرگذاری در تولید محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید ۳ میلیون تن محصول کشاورزی در استان گیلان، تصریح کرد: گیلان دروازه صادرات محصولات کشاورزی کشور به روسیه و آسیای میانه بوده و اصلاح زیرساخت‌ها و رفع مشکلات این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به گیلان بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه برای حوزه کشاورزی در نظر گرفته شد، افزود: رویکرد دولت سیزدهم حمایت از کشاورزی و صادرات محصولات به کشورهای همسایه است.

برومندی با تاکید بر ضرورت اصلاح و نوسازی باغات چای در استان گیلان، بیان کرد: از ۲۵ هزار هکتار باغ چای در گیلان ۱۰ هزار هکتار از مدار تولید خارج شده که باید برای بازسازی آن برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه ایجاد واحد قرنطینه در آستارا ضروری است، بیان کرد: باید نیروهای تحصیلکرده و بومی در این پست قرنطینه استخدام شود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا