صنعت، معدن، تجارت

تفاهمنامه همکاری‌ میان ایران و سازمان اسلامی امنیت غذایی امضا شد

تفاهمنامه همکاری‌های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی میان ایران و سازمان امنیت اسلامی غذایی به امضای معاون وزیر صمت و مدیر سازمان اسلامی امنیت غذایی رسید.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سازمان توسعه تجارت، در جریان سفر علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت به ازبکستان، تفاهمنامه همکاری‌های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی میان ایران و سازمان اسلامی امنیت غذایی (IOFS) به امضا رسید.

طبق این تفاهمنامه، اطلاعات در زمینه دالان‌های (کریدورهای) تجاری درون سازمان همکاری اسلامی و طرح‌های مرتبط تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در منطقه، در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی مورد تبادل قرار می‌گیرد.

همچنین سایر حمایت‌ها جهت تسهیل تجارت متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی برای محصولات کشاورزی و غذایی و کالاهای مرتبط، ترویج و توسعه تجارت متقابل محصولات کشاورزی و غذایی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی جهت تضمین امنیت غذایی پایدار و اجرای طرح‌های کسب و کار کشاورزی، سرمایه گذاری تجاری و همکاری چند جانبه از دیگر مواردی است که در تفاهم نامه دو طرف متعهد به انجام آن شده‌اند.

علاوه بر این، دو طرف بر همکاری در برگزاری رویدادهای نمایشگاهی تجاری عرضه کالا، استفاده از ابزارهای مالی اسلامی برای حمایت از توسعه تجارت نیز تاکید کردند.

منبع

مهر

  کد خبر
732004

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا