امور زیربناییراه و ساختمان

فعلا هیچ پولی در صندوق ملی مسکن وجود ندارد/ دولت قبل مسکن ملی را با پیشرفت ٨ درصدی تحویل داد

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق گزارش رسمی دیوان که در سایت این نهاد هم بارگزاری شده، میزان پیشرفت نهضت ملی مسکن در دولت قبل حدود ٨.٨ درصد بوده و همان پروژه را در دولت سیزدهم ادامه دادیم و امروز به مرحله تحویل رسیده است.


به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،، رستمی قاسمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان شهریورماه ١٠٠ هزار واحد نهضت ملی مسکن تحویل می‌شود، گفت: در پروژه مسکن نهضت ملی مسکن تعدادی از واحدها پیشرفت فیزیکی ٩٨ تا ٩٩ درصد دارند و بسیاری از واحدها تنها منتظر انشعابات هستند و از شهریورماه هر ماه افتتاح و تحویل مسکن نهضت ملی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه گفته می‌شود این واحدها همان واحد‌های نهضت ملی مسکن دولت قبل هستند که قرار است تحویل متقاضیان شوند، گفت: طبق گزارش رسمی دیوان که در سایت این نهاد هم بارگزاری شده، میزان پیشرفت نهضت ملی مسکن در دولت قبل حدود ٨.٨ درصد بوده و همان پروژه را در دولت سیزدهم ادامه دادیم و امروز به مرحله تحویل رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه میزان منابع صندوق ملی مسکن در حال حاضر چقدر است، گفت: فعلا هیچ پولی وارد این صندوق نشده‌ است اما به زودی منابع جدید تزریق خواهد شد و پولی در این صندوق نداریم.

قاسمی درباره محل تامین منابع اظهار داشت: ٣٠ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال برای صندوق ملی مسکن دیده شده که باید ارایه شود و همچنین ۵٠ هزار میلیارد تومان هم خط اعتباری مسکن مهر یعنی برگشت اقساط است که وارد صندوق می‌شود. همچنین تمام مالیات حوزه مسکن باید وارد صندوق ملی مسکن شوند.


انتهای پیام/

منبع

ایلنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا