امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

بازدهی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در دیمزارهای آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: طرح جهش تولید در دیمزارهای استان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بازدهی دارد.

به گزارش آرمان اقتصادی، اکبر فتحی در نشست با کارگزاران و مجریان طرح جهش تولید دیمزارها در استان افزود: این در حالی است که ۱۵ تا ۱۶ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است.

وی ادامه داد: طرح جهش تولید در دیمزارها در ۵۰۰ هکتار از اراضی استان سه سال است با پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در آذربایجان شرقی با کاشت محصولات کشاورزی از جمله گندم و جو به طور تناوبی اجرا می‌شود که یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم در هکتار موجب افزایش برداشت شده است.
فتحی گفت: کلزا، گلرنگ و حبوبات از دیگر محصولات کشاورزی است که تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارهای استان کاشته شده است.

وی اضافه کرد: در آذربایجان شرقی برای طرح جهش تولید اقدامات فراوانی انجام شده است که با وجود کاهش بارندگی‌ها در استان و سایر مشکلات افزایش برداشت را شاهد هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: با اجرای این طرح در کاشت غلات نیز با افزایش برداشت خوبی روبرو شدیم؛ به طور مثال در هر هکتار ۸۰۰ کیلوگرم نخود برداشت شده که البته این برداشت در اراضی‌ای بوده که قرار بوده کاشتی انجام نشود.

وی خاطرنشان کرد: ترویج و تبلیغات برای اجرای این طرح از انتظاراتی است که وجود دارد؛ در واقع با روش‌های جدید می‌توان بازدهی را بسیار افزایش داد و حتی محصولاتی مثل غلات و علوفه را که پیش از این در استان تولید نمی‌شد، اکنون در قالب این طرح تولید می‌شود.

فتحی تصریح کرد: با عملکرد میدانی و همراهی با کشاورز و تلاش‌های جهادی می‌توان با همین میزان بارندگی‌هایی که در استان با کاهش رو به رو شده است تولید محصولات کشاورزی را افزایش داد.

منبع

مهر

  کد خبر
738847

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا