صنعت، معدن، تجارت

واگذاری خارج از مزایده زمین به دانش بنیان‌ها در شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از واگذاری خارج از مزایده زمین در شهرک‌های صنعتی استان تهران به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از صدا و سیما، سعید صادقی با بیان اینکه با توجه به شعار سال، سازمان شهرک‌های صنعتی تمهیدات ویژه‌ای برای استقرار دانش بنیان‌ها در شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته است، اظهار کرد: واگذاری زمین با حداقل بخش نقدی که معادل ۱۰ درصد است، انجام خواهد شد و شش ماه تنفس برای شروع اقساط این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است و بازپرداخت در ۱۶ قسط سه ماهه صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: اگر شرکت‌ها بر اساس برنامه زمان بندی قرارداد به بهره برداری برسند، ۳۰ درصد از اقساط باقی مانده آن‌ها نیز شامل بخشودگی می‌شود.

صادقی با اشاره به سهم ۵۷ درصدی استان تهران از مجموع شرکت‌های دانش بنیان در کشور گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران تا پایان سال ۱۳۹۲، ۳۳ قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان منعقد کرده و در سال ۱۴۰۰ نیز قرارداد جدید برای استقرار ۴۳ شرکت دانش بنیان دیگر به امضا رسیده است که در مجموع ۷۶ شرکت را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی نیز، ۲۹ شرکت که مستعد دانش بنیان شدن را داشتند نیز به شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی اضافه شدند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر، تعداد ۶۵ واحد فعال مستقر در شهرک‌های صنعتی دانش بنیان هستند و ۴۰ شرکت دانش بنیان دیگر نیز مراحل بهره برداری را طی می‌کنند.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا