بانکبانک و بیمه

بانک صنعت و معدن الگویی برای نظام یکپارچه مدیریت بهره‌وری

به گفته علی خورسندیان، بانک صنعت و معدن اولین بانک دولتی است که توانسته در دوسال گذشته تاییدیه وزارت اقتصاد را اخذ کند و تلاش ویژه در پیاده سازی چرخه مدیریت بهره‌وری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، علی خورسندیان، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مراسم رونمایی طراحی و استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری در بانک صنعت و معدن گفت: این بانک اولین بانک دولتی است که توانسته در دوسال گذشته تاییدیه وزارت اقتصاد را اخذ کند و تلاش ویژه در پیاده سازی چرخه مدیریت بهره‌وری داشته باشد.

وی ادامه داد: برهمین اساس مقرر شد چرخه مدیریت بهره‌وری این بانک به عنوان الگوی یکپارچه نظام مدیریت بهره‌وری برای دیگر بانک‌ها رونمایی شود.

خورسندیان تصریح کرد: پیاده سازی نظام ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌های دولتی و‌چرخه بهبود بهره‌وری از تکالیف بالادستی و یک مطالبه سیاست‌گذاری کلان در سطح رهبری به پایین است که‌همه موظف هستند استقرار چرخه بهره وری را داشته باشند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: علاوه بر این تکلیف بالادستی، از لحاظ کارکرد اقتصادی و اجتماعی هم این موضوع ضرورتی برای همه دستگاه‌ها به حساب می‌آید.

وی‌ادامه داد: در اردیبهشت ۱۴۰۰ پروژه استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری براساس الگوی تایید شده وزارت اقتصاد آغاز و جلسات مختلف کارشناسی نیز دراین باره تشکیل شد. همچنین نماگر‌های ستانده در سطوح مختلف شناسایی و هزینه‌ها در بخش‌های مختلف محاسبه شد.

خورسندیان اظهار کرد: این نظام مدیریت بهره‌وری ۴فاز دارد که شامل تدوین نظامنامه بانک، طراحی و استقرار و پیاده سازی سامانه مدیریت جامع بهره‌وری، اطلاع رسانی و آموزش و ارزیابی و برنامه ریزی بهبود بهره‌وری می‌شود که برای وزارت اقتصاد ارسال و تاییدیه آن دریافت شد.

 

ذبیح الله سلمانی ، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد نیز در این مراسم گفت: بهره وری به‌معنای اثربخشی همراه کارایی است؛ اثربخشی یعنی انجام کارهای درست و کارایی یعنی انجام درست کارها.

وی ادامه داد: بهره‌وری را نباید به عنوان یک ابزار نشناسیم بلکه به عنوان هدف به آن‌نگاه کنیم و در مسیر تعیین شده راهکارهای خلاقانه برای آن تعریف کنیم.

سلمانی تصریح کرد: بهره‌وری نباید به عنوان یک الگوی ثابت و قابل رونویسی باشد چرا که این مقوله در هر سازمان باید متفاوت باشد.

  کد خبر
752534

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا