بورسبورس اوراق

استقبال مسئولان و مدیران صنایع کرمانشاه از ابزارهای تامین مالی بورس

در حاشیه‌ی اولین همایش منطقه‌ای تامین مالی غرب کشور که امروز در کرمانشاه برگزار شد، نشستی تخصصی جهت بررسی پروژه‌های زیرساختی،‌ عمرانی و اقتصادی استان کرمانشاه جهت تامین مالی تشکیل گردید که در آن ابزارهای تامین مالی توسط رئیس سازمان بورس، مدیرعامل بورس تهران و کارشناسان بازار سرمایه معرفی شد.


در نشست تخصصی دوم همایش منطقه‌ای تامین مالی غرب کشور به میزبانی استانداری کرمانشاه، شرکت‌های صنعتی و دولتی استان با ارائه پروژه‌های اقتصادی خود در حوزه صنعتی، عمرانی، شهری و … درخواست ارائه راهکارهای تامین مالی جهت توسعه فعالیت خود را داشتند.

در ادامه این نشست،‌ رئیس سازمان بورس،‌ مدیرعامل بورس تهران و کارشناسان بازار سرمایه به تشریح ظرفیت و ابزارهای مالی و کاربرد آنها پرداختند. استاندار کرمانشاه،‌ مدیران صنایع و تولیدکنندگان و نیز مدیران تامین سرمایه‌ها ضمن استقبال از این ابزارها، درخواست برگزاری جلسات کارشناسی تکمیلی جهت آموزش و استفاده از این ابزارها را داشتند.

در ادامه مقرر شد در جلسات آتی، طرح توجیهی پروژه های اقتصادی استانی و شرکتی به صورت فنی و دقیق ارائه شود و هدایت‌های لازم توسط سازمان بورس و شرکت صورت پذیرد.

استفاده از ابزارهای صندوق پروژه و شرکت سهامی عام پروژه و همچنین ایجاد صندوق های زیرساختی با مشارکت بخش دولتی و مردمی و تمرکز بر الگوهای متکی به منابع خرد مردمی و به کارگیری منابع شبکه بانکی در این سازوکار، از جمله راهکارهای تامین مالی ارائه شده در این جلسه بود.

  کد خبر
769051

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا