امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

حرکت بخش کشاورزی از مقاله‌محوری به انتقال تکنولوژی به مزارع

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی در دولت سیزدهم از مقاله‌محوری به سمت انتقال تکنولوژی در سطح مزرعه در حرکت است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در هفته پژوهش و فناوری که در مؤسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر، گفت: ۷۰ درصد نیاز کشور در بخش زراعت تعریف شده و همه محصولات اساسی در این حوزه است که مسؤولیت ما را سنگین کرده است.

وی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در دولت سیزدهم از مقاله‌محوری به انتقال تکنولوژی در سطح مزرعه در حرکت است، افزود: باید مشکلات بخش کشاورزی از مزرعه به آزمایشگاه پلتفرم‌های تحقیقاتی ارسال شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما در تولید محصولات اساسی رو به جلو هستیم اما می‌توانیم با یک تغییر محوری، یافته‌های این بخش را به کشاورزان با سرعت بیشتری انتقال دهیم.

وی ادامه داد: عقب‌افتادگی کشور در تولید بذر هیبرید در برخی از محصولات وجود دارد که باید بر روی آن برنامه‌ریزی شود زیرا در آینده، دنیا به سمت محصولات هیبریدی حرکت خواهد کرد.

مهاجر اضافه کرد: نیاز سالانه کشور به سویا فقط در بخش صنعت طیور ۴.۵ میلیون تن بوده که با توجه به کم‌آبی کشور باید برای افزایش تولید این محصول برنامه‌ریزی شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر ضرورت جامع‌نگری در بخش تحقیقات گفت: جامع‌نگری را باید در تحقیقات آغاز کنیم؛ زمانی که پژوهشگری بذری را معرفی می‌کند باید کود و سم مناسب و زمان کاشت و آبیاری آن را نیز ارائه دهد.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا