صنعت، معدن، تجارت

با کنار هم بودن، آبادانی محقق می شود

نماینده مردم در مجلس پس از بازدید از پروژه های توسعه ای شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، آمادگی خود را برای پیگیری تامین سرمایه و زیرساخت های این مجموعه اعلام کرد.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت، صبح امروز ۳۰ بهمن ماه، محمد رضا صباغیان نماینده بافق، ابرکوه، خاتم و مهریز یزد به همراه مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی و معاونان شرکت از پروژه کارخانه آهن اسفنجی و مجموعه گندله سازی سنگ آهن بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت فعالیت‌ها قرار گرفت.

حمیدیان در این بازدید بلوک مرکزی ایران را یکی از پرظرفیت ترین بلوک‌های معدنی کشور عنوان کرد و گفت: ورود سرمایه‌های جدید در قالب سهامداری یا مشارکت‌های پایین دستی و توسعه فعالیت‌های معدنی و صنعتی دو مسئله جدی است که در دستور کار خود قرار داده ایم و در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه مهمترین رقیب ما در این شرایط زمان است افزود: قول‌های مساعدی به شرکت سنگ آهن مرکزی داده شده اما مسئله زمان بسیار مهم است و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

حمیدیان اضافه کرد: در حال حاضر کارخانه آهن اسفنجی نیازمند دریافت مجوز سوخت است که اگر قبل از پایان سال یا نهایتاً ابتدای سال آینده این مجوز صادر شود این پروژه می‌تواند پیش از پایان دولت به بهره برداری برسد و طعم عملیاتی شدن آن برای مردم منطقه و کشور ماندگار شود.

وی به تفاهمنامه سند آمایش سرزمینی که با حضور رئیس جمهور در یزد به امضا رسید اشاره کرد و گفت: طبق مفاد این تفاهمنامه دولت پیگیر خواهد بود تا موانع پیش روی طرح‌های شرکت سنگ آهن مرکزی را برطرف کند اما مسئله‌ای که در اینجا وجود دارد بحث زمان است که امیدواریم با مساعدت مسؤولان این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی رگ حیات شرکت را مطالبه توسعه پروژه‌های معدنی و جذب سرمایه عنوان کرد و افزود: ما از حضور و بازدید افراد مؤثر از جمله نمایندگان مجلس، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و … به دعوت جنابعالی استقبال می‌کنیم.

محمدرضا صباغیان، نماینده مجلس نیز ضمن اعلام همکاری برای پیشبرد اهداف سرمایه‌ای و زیرساختی شرکت سنگ آهن گفت: من به عنوان وکیل و نماینده مردم هر خدمتی که در حوزه سرمایه گذاری و زیرساختی شرکت باشد انجام خواهم داد و این از وظایف ماست. اما از شرکت سنگ آهن مرکزی هم می‌خواهم که مباحث زیست محیطی را مدنظر قرار دهد و مجوزهای لازم را دریافت کند.

وی با تاکید بر اینکه برای گرفتن مجوز گاز پروژه آهن اسفنجی تلاش می‌کند افزود: همان طور که حق و حقوق صندوق بازنشستگی فولاد باید برآورده شود حقوق شهر و شهروندان هم باید دیده شود. بنابراین در کنار کارخانه آهن اسفنجی طرح‌های شهری هم باید دیده شود و اگر همه در کنار هم و همراه هم باشیم به طور حتم هدف اصلی که آبادانی است محقق می‌شود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا