انرژی

بررسی طرح ساماندهی گازهای مشعل در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات طرح ساماندهی گازهای مشعل در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: دستور اول جلسه امروز کمیسیون بررسی طرح جمعی از نمایندگان بود که به منظور ساماندهی گازهای مشعل در میادین نفتی و گازی کشور آمده شده بود، باز می گشت. آقای بسطامی به عنوان نماینده طراحان در جلسه حضور داشتند. پیرامون کلیات طرح صحبت شد.

وی در ادامه اظهار کرد: مسئولان از وزارت نفت چه در حوزه شرکت ملی نفت و چه شرکت ملی گاز و همچنین مسئول تام الاختیار برای ساماندهی گاز های مشعل در نشست حضور داشتند. تعدادی از همکاران نیز صحبت کردند. رای گیری برای کلیات این طرح به جلسه آتی موکول شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما آنچه که هم در صحبت های نمایندگان و هم صحبت های مسئولان وزارت نفت تاکید شد این بود که در گذشته کار خوب و جدی در این حوزه صورت نگرفته است. مشعل سوزی در کشور یک اتفاق ناپسند است که هم از جهت اقتصادی و هم از جهت محیط زیستی به فضای کشور آسیب زده است.

وی در ادامه تاکید کرد: وزارت نفت گزارشی را داد که در حال آماده سازی طرح هایی هستند. باتوجه به مصوبه بودجه ۱۴۰۲ که مجلس عوارضی را برای گازهای مشعل تعیین کرد، به نظر می رسد تحرک بیشتری در وزارت نفت در این حوزه شاهد باشیم.

وی افزود: دستور دوم کمیسیون انتخاب دو نفر از اعضا برای معرفی به صحن برای تعیین عضو ناظر مجلس در کارگروه موضوع بند ص تبصره ۱ بودجه ۱۴۰۲ بود. این بند به حساب سرمایه گذاری نفت گاز کشور باز می گردد که باید کارگروهی تشکیل شده و وزیر نفت، رییس سازمان برنامه و یک عضو ناظر از کمیسیون انرژی در آن حضور خواهند داشت. کمیسیون انرژی آقایان شریعتی و رحیمی مظفری را برای معرفی به صحن انتخاب کردند و در صحن نیز یکی از این افراد به عنوان عضو ناظر مجلس در این کارگروه با رای نمایندگان انتخاب خواهند شد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا