اقتصاد کلان

آقاتهرانی: باید اقتصادمان را از دست دلار نجات دهیم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که باید اقتصاد کشور را از دست دلار نجات داد و چشم انداز گام دوم مقام معظم رهبری باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه که با هم همراهی می کنند، گفت: درک مشکلات و گرفتاری های مردم توسط نمایندگان مردم و دولت نکته مثبتی است که باید به آن توجه کرد.

همچنین بخوانید

وی خطاب به سیاست گذاران کشور عنوان کرد: ما سیاست گذاران باید به این موضوع توجه داشته باشیم که «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» که برخی این را قبول ندارند و جداانگاری دین از سیاست که تحت عنوان سکولاریسم از آن یاد می شود متأسفانه یکی از خطرات امروز است که در بین مسئولین کم و بیش دیده می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر ما دین اسلام را به درستی نشناسیم بالاخره به این بیماری مبتلا خواهیم شد. برخی چون به گذشته و به دوران روشنگری که در اروپا رخ داد نگاه می کنند که کلیسا و اربابان آن به دلیل خرابکاری هایی که داشتند محکوم شدند، اما باید توجه داشت که نه اسلام مسیحیت است، نه روحانیت ما ارباب کلیسا، نه مساجد ما کلیسا است و مردم ما هم مردم اروپا نیستند.

آقاتهرانی ضمن اشاره به آیات قرآن درباره کسانی که بی توجهی کرده و بخشی از دین را می پذیرند، عنوان کرد: نمایندگان، مسئولین و وزرا باید توجه داشته باشیم که جزء مقتسمین نباشیم که برخی از دین را قبول کنیم، چراکه اگر جزءگرا شویم بنا بر نص صریح قرآن مسلمان نیستیم.

وی با تأکید بر اینکه در مسائل مستحدثه و روز باید به مقام ولایت فقیه مراجعه کنیم، گفت: باید دید آقا چه می خواهند. مجلس محل تحقق خواست مقام ولایت است، چراکه عناوین اولیه، ثانویه و مسائل مرسله باید از جانب آقا بیاید و در کمیسیون های متفاوت مجلس باید مورد توجه قرار گیرد. ای کاش همه ما مرّ قانون و سوگندهایی که یاد کردیم را عملیاتی کنیم و ولایت بر فقیه نمی کردیم، بلکه اجازه می دادیم او بر ما ولایت کند. هر بار که خدمت مقام معظم رهبری می رویم صحبت های ایشان راهگشا است اما نمی بینم که در مجلس به دست ما برسد. این ایراد ما نمایندگان و کمیسیون فرهنگی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در عین حال خاطرنشان کرد: ای کاش باور داشتیم که نمره ترک فعل و کم کاری صفر است، ای کاش مسئولین و ما نمایندگان بیشتر قانونمند و به روز بودیم و دستاوردهای انقلاب را حفظ می کردیم. باید به دنبال دولت کریمه بود.

آقاتهرانی در پایان گفت: در موضوع اقتصاد بیشتر باید توجه کرد و باید اقتصادمان را از دست دلار نجات دهیم و چشم انداز گام دوم مقام معظم رهبری باید مورد توجه بیشتری قرار یگیرد. شاید اگر مجلس گروهی داشته باشد که بهتر بتوانند ما را مدیریت کنند بجا است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا