اقتصاد کلان

اجرای درست تفویض اختیار رهبری به سران قوا، اقتصاد کشور را ۲۰ سال جلو می اندازد

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به تفویض اختیار رهبری معظم انقلاب به سران سه قوه در خصوص اصلاحات اقتصادی و تسریع در فعالیت های اقتصادی گفت: این تفویض اختیار اگر به درستی اجرایی شود اقتصاد ایران را ۲۰ سال جلو خواهد انداخت.

محسن رضایی امروز شنبه ۱۳ خرداد در سفر به سمنان در جمع خبرنگاران با تمجید از تفویض اختیار اخیر رهبری معظم انقلاب به سران سه قوه با هدف تسهیل و سرعت بخشی در روند رویکردهای اقتصاد کلان در کشور اظهار کرد: اگر این دستورات که با هدف اصلاحات عمیق اقتصادی و سرعت بخشیدن به تحولات اقتصادی در کشور صادر شده، به درستی عملیاتی شود تحولات اساسی در کشور ایجاد می کند.

همچنین بخوانید

معاون اقتصادی رئیس جمهور یکی از اهداف سفر خود را در همین راستا ارزیابی و تصریح کرد: قرار است که در این سفر ظرفیت های تولید و سرمایه گذاری استان سمنان مورد بررسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه برداشت من از اراده رهبری انقلاب این است که اگر سه قوه دست به دست هم دهند بخش مهمی از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد، افزود: امید می رود که دستورات رهبری معظم انقلاب در این خصوص به طور کامل اجرایی شود. بی شک اگر تفویض اختیاری که معظم له به سران قوا انجام دادند به خوبی اجرایی شود، اقتصاد کشورمان گام بلندی برداشته و منشأ تحولات اساسی خواهد شد.

رضایی از سمنان به عنوان استانی مهم نام برد و گفت: استان سمنان از نظر موقعیت جغرافیایی چه از نظر ترانزیت و تجارت کالا و چه از نظر صنعت و معدن از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: این استان می تواند در زمینه انبارهای لجستیکی برای ارسال کالا به آسیای مرکزی و بالعکس در اقتصادی ملی نقش مهمی ایفا کند.

باید برای تنش های آبی فکری اساسی کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهور از پیگری وعده های رئیس جمهور به عنوان یکی دیگر از اهداف خود در سفر به استان سمنان نام برد و گفت: در این سفر طرح و پروژه های سفر و میزان تحقق آنها مورد بررسی قرار می گیرد.
وی از بررسی وضعیت آینده اقتصادی ایران به عنوان دیگر هدف خود در سفر امروز به سمنان نام برد و اضافه کرد: استان سمنان می تواند نقش بیشتری در اقتصاد ملی داشته باشد.

رضایی بررسی تنش های آبی در استان را دیگر موضوع مورد بررسی در سفر خود به سمنان برشمرد و افزود: باید برای رفع تنش های آبی فکری اساسی کرد.

وی با بیان اینکه سمنان هم در آب شرب و هم در تامین آب بخش صنعت با مشکل مواجه است، اظهار کرد: اگرچه اجرای طرح های کوتاه مدت نیز لازم و ضروری است اما برای رفع مشکل آب نیازمند چاره جویی درازمدت هستیم.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: برای رفع تنش های آبی باید یک کار اساسی صورت گیرد تا لااقل برای ۲۰ سال آینده در کشور مشکل کم آبی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه امروز در بسیاری از استان ها با تنش آبی مواجه ایم، گفت: متاسفانه در سراسر کشور با تنش آبی روبرو هستیم لذا باید برای حل آن یک برنامه اساسی اجرایی شود.

وی همچنین حضور در یادواره شهدای دیباج را دیگر هدف خود از سفر به استان سمنان نام برد و گفت: در همین راستا به دعوت مردم دیباج، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سمنان و سپاه پاسداران استان به سمنان سفر کردیم و امیدواریم در کنار حضور در یادواره شهدای دیباج که نقش مهمی در دوران دفاع مقدس نیز داشتند، بتوانیم که بررسی و حل برخی از مهمترین مشکلات استان نیز بپردازیم.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا