صنعت، معدن، تجارت

حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد اولیه وارداتی فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران از حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد اولیه اصلی وارداتی فرش دستباف خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی، فرحناز رافع با بیان این مطلب افزود: با پیگیری‌های انجام شده یکی از مهمترین اتفاقات خوبی که امسال در زمینه صنعت فرش دستباف رخ داد حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد اولیه اصلی وارداتی فرش دستباف بود که به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید، تمدید معافیت مالیاتی قالیبافان بر اساس ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم، حذف تمدید آزمون مهارت فنی حرفه‌ای برای استمرار بیمه و حضور بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت همراه با بازرسان بیمه تأمین اجتماعی به منظور جلوگیری از قطع بیمه قالیبافان از دیگر اقدامات در حمایت از صنعت فرش دستباف کشور است.

به گفته رافع بر اساس ماده ۴۶ قانون برنامه ششم به منظور تسهیل صادرات و رفع موانع تولید و افزایش صادرات غیر نفتی، از جمله فرش دستباف دولت و مرکز ملی فرش به دنبال افزایش مدت تعهد ارزی به عنوان یک مانع برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش از یک سال به ۳۶ ماه و یا حذف کامل آن است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت صمت، دولت و نمایندگان مجلس بتوانیم به زودی تعهد ارزی را برای فعالان عرصه صنعت فرش حذف کنیم، زیرا پیشرانه هنر صنعت فرش دستباف، صادرات و فروش آن است.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا