ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

درخواست کمیسیون اروپا برای ممنوعیت فوری هواوی و ZTE

کمیسیون اروپا با انتشار مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها، از کشورهای عضو این بلوک خواست بدون تاخیر، حضور تامین کنندگان تجهیزات ۵G پرریسک به خصوص فروشندگان چینی هواوی و ZTE را در شبکه‌های نسل پنجم خود محدود کنند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، هواوی اعلام کرد درخواست کمیسیون اروپا برای توصیه به حذف تجهیزات بی‌سیم پیشرفته این شرکت در بازار اتحادیه اروپا، بر اساس قضاوت‌های تبعیض آمیز است.

در بیانیه این غول سازنده تجهیزات مخابراتی چینی آمده است: این دستورالعمل‌ها به وضوح بر پایه ارزیابی تایید شده، شفاف، بی‌غرض و فنی شبکه‌های ۵G  نیست. محدودیت‌ یا حذف مبتنی بر قضاوت‌های تبعیض‌آمیز، ریسک‌های اقتصادی و اجتماعی جدی به همراه خواهد داشت.

دستورالعمل‌های اخیر کمیسیون پس از آن منتشر شد که واشنگتن، استفاده هواوی از طیف گسترده‌ای از فناوری‌های آمریکایی از تجهیزات تولید تراشه گرفته تا نرم افزار تلفن‌های هوشمند را ممنوع کرد.

واشنگتن همچنین همزمان با اوج گیری تنش‌ها بر سر تایوان و جنگ برای برتری فناوری، از حوزه هوش مصنوعی گرفته تا تراشه‌ها و محاسبات کوانتومی، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده است تا موضع سخت‌گیرانه‌تری در قبال پکن اتخاذ کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان، همچنان از محصولات هواوی در شبکه‌های خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا