امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

بهره‌برداری از ۸۳ واحد مرغداری در خوزستان

اهواز- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در سال گذشته، تعداد ۸۳ واحد مرغداری به ظرفیت ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۴۷۵ قطعه در استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، عبدالامیر نیرومند ظهر امروز سه‌شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیان کرد: به منظور توسعه گاو ۲ منظوره (سمینتال) ۱۱ هزار و ۶۷۰ دز اسپرم خریداری و ۴۰۰ دز اسپرم دام نیز بین دامداران خوزستان توزیع شد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان افزود: با بهره‌گیری از تشکل‌های مرتبط با بخش دام در استان هویت گذاری به منظور شناسایی و شناسنامه دار کردن دام‌های صنعتی و سنتی و جلوگیری از قاچاق دام صورت گرفت.

وی به اجرای طرح توسعه زنبورستان‌ها در شهرستان‌های مستعد پرورش در خوزستان اشاره و اضافه کرد: اولین آزمایشگاه کنترل کیفی عسل برای نخستین بار در استان راه اندازی شد که در حال فعالیت و ارائه خدمات است؛ همچنین کارخانه بسته بندی مدرن عسل در شهرک صنعتی اهواز برای اولین بار راه اندازی شد.

نیرومند تصریح کرد: به منظور کاهش کمبود تخم مرغ در خوزستان با جذب سرمایه گذار برای هفت واحد مرغداری تخم‌گذار با ظرفیت یک میلیون و ۸۳۲ هزار قطعه مجوز صادر شد که تعداد سه واحد به ظرفیت ۳۴۲ هزار قطعه به بهره برداری رسید و در حال تولید است.

وی اظهار کرد: همچنین به منظور رفع کمبود گوشت مرغ در خوزستان با انجام یک برنامه فشرده ممنوعیت صدور مجوزهای جدید رفع و نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام شد که در نهایت برای ۶۰۴ واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۸ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۹۴ قطعه مجوز صادر شده که تعداد ۸۳ واحد از آن به ظرفیت ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۴۷۵ قطعه در استان به بهره برداری رسیده است.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا