امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

برداشت برگ سبز چای به پایان رسید/پرداخت ۶۵درصد مطالبات چایکاران

رئیس سازمان چای از پایان برداشت برگ سبز چای در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۶۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

محمدولی روزبهان در گفتگو با پایگاه خبری آرمان اقتصادی با بیان اینکه امسال دوره برداشت برگ سبز چای حدود ۵ روز تمدید شد، اظهارداشت: امسال شرایط اقلیمی مناسب بود،  برگ خوبی در برخی باغات داشتیم و برای اینکه کشاورزان همه برگ تولیدی را بتوانند برداشت کنند طول دوره برداشت تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه برداشت ۵ آبان ماه به اتمام رسید، اضافه کرد: علی رغم خشکی شدیدی که امسال با آن مواجه بودیم، ۱۰۸ هزارتن برگ سبز چای به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان  در کشور تولید شد.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه سال گذشته میزان بارش‌ها و نزولات جوی استثنایی بود و به همین دلیل قابل مقایسه با هیچچ سالی نیست، ادامه داد: خشکی که ما امسال با آن مواجه بودیم مشابه خشکی بود که در سال ۹۳ اتفاق افتاد ضمن اینکه ما سال ۹۴؛ ۸۷ هزارتن برگ تولید کردیم که امسال حدود ۲۴ درصد رشد دارد همچنین در سال ۹۳؛ میزان تولید ۶۵ هزارتن بوده است.

روزبهان اضافه کرد: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران(به طور میانگین ۶۵ درصد) به حساب آنان واریز شده است، امیداویم در فصل زمستان باقی مطالبات نیز پرداخت شود، تمام تلاش ما این است که اوایل زمستان این کار انجام شود.

منبع:مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا