کسب و کار

چرا در کسب و کارها باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

کمتر کسی را می توان نام برد که با نرم افزار حسابداری و ضرورت استفاده از آن آشنا باشد. چرا که همه ما در طول شبانه روز به صورت نقدی یا غیر نقدی اقدام به خرید یا فروش محصولات یا خرید عمده و خرده وسایل و مایحتاج زندگی می کنیم. همین موضوع در مورد مشاغل بزرگ و حتی مشاغل کوچک و متوسط از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که در مشاغل علاوه بر این که حجم زیادی از مبادلات و داد و ستدهای مالی به صورت روزانه و هفتگی انجام می شود؛ بلکه مدیریت کردن امور مالی در بلند مدت دشوار و زمان بر خواهد بود. همچنین در صورت عدم استفاده از نرم افزار حسابداری احتمال بروز خطا نیز افزایش می یابد و نمی توان از ایجاد آن جلوگیری کرد. به همین منظور یکی از مهم ترین اقداماتی که کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ باید انجام دهند، خرید نرم افزار حسابداری است. خوشبختانه امروزه شرکت های طراحی نرم افزار حسابداری، انواع نرم افزارها را متناسب با نوع مشاغل طراحی و عرضه می کنند. همین موضوع سبب شده که مدیریت امور مالی و حسابداری برای مشاغل مختلف و حتی با فرایندهای مالی پیچیده آسان و سریع انجام شود. همراه ما باشید تا به سوال مهم “چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟” پاسخ دهیم.

خرید نرم افزار حسابداری برای کارگزاری بورس از کاربرد کامپیوتر

همچنین بخوانید

 ویژگی هایی که باعث خرید نرم افزار حسابداری می شود

در گذشته برای بررسی کردن اهمیت خرید نرم افزار حسابداری، مشاغل مختلف مدت طولانی را صرف تحقیق در مورد ضرورت خرید آن می کردند. در صورتی که امروزه استفاده از نرم افزار حسابداری به یک ضرورت مهم تبدیل شده است.این اتفاق نیز به دلیل وابستگی مشاغل مختلف به نرم افزار حسابداری به دلیل داشتن ویژگی های زیر است:

 • مدیریت آسان امور مالی

تنوع در طراحی انواع نرم افزار حسابداری کار مدیریت و کنترل و نظارت بر امور مالی را برای همه مشاغل آسان تر کرده است. به صورتی که صرفا برای ثبت کردن فاکتورها، قیمت خرید، قیمت فروش، قیمت تمام شده، شماره چک، شماره فاکتور و … کافی است فقط چند بار کلیک کرده و اعداد را وارد کنید. سپس در هر زمان که بخواهید از این اسناد گزارش های مالی تهیه کنید. چرا که با استفاده از نرم افزار حسابداری شاهد هیچ گونه عدم مغایرت، و خطاهای انسانی که به صورت سهوا یا عمدا انجام می شود، نخواهید بود.

 • تعیین کردن چارچوب کلی

یکی از بهترین مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری این است که برای امور مالی مشاغل مختلف یک چارچوب مشخص می کند. در واقع این ویژگی در نرم افزار حسابداری تعریف شده و وجود دارد که با استفاده از آن می توانید قوانین مالی مرتبط با کسب و کار خود را برای آن تعریف کرده و سپس با ایجاد یک چارچوب این قوانین را مورد بررسی قرار دهید. به همین دلیل در صورتی که هر گونه عدم مغایرت در صورتحساب ها مشاهده کنید، امکان بررسی کردن و رفع این مشکلات مالی به راحتی وجود دارد.

 • افزایش امنیت در امور مالی

زمانی که از نرم افزار حسابداری استفاده می کنید، همه چیز در مورد امور مالی کاملا شفاف و واضح و مشخص است. به همین دلیل میزان امنیت امور مالی و حسابداری تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. در واقع با توجه به این که رسیدگی و پرداختن به امور مالی به صورت دستی ایجاد خطاهای مالی را افزایش می دهد، با خرید نرم افزار می توان از بروز اشتباه جلوگیری کرد.

 • افزایش سرعت در ثبت اطلاعات

یکی از مهم ترین چالش ها برای حسابداران به ویژه برای شرکت های بزرگ ثبت سند و تجزیه و تحلیل کردن اطلاعات مالی مختلف است. به همین منظور در چنین شرایطی یکی از بهترین اقداماتی که می توان انجام داد، استفاده از نرم افزار حسابداری برای تسریع بخشیدن به سرعت ثبت اسناد و تجزیه و تحلیل کردن اسناد و اطلاعات مالی است. علاوه بر این، این کار تاثیر زیادی در افزایش دقت ثبت اسناد نیز دارد.

 • افزایش دقت

یکی دیگر از چالش ها و دغدغه های دیگر حسابداران این است که زمان ثبت اسناد یا سایر صورتحساب های مالی دیگر اشتباهاتی را مرتکب شوند. به همین منظور یکی از بهترین اقداماتی که برای جلوگیری و رفع اشتباهات و اشکالات مالی و حسابداری می توان انجام داد، خرید نرم افزار حسابداری است. با استفاده از این نرم افزار کارشناس حسابداری با دقت بیشتری می تواند به کلیه فرایندهای مالی رسیدگی کند. علاوه بر این، در صورتی که هر گونه اشتباه یا خطایی رخ دهد می توان سریعا آن را برطرف کرد.

 • امکان تجزیه و تحلیل آسان و سریع

برای درک بهتر مزیت خرید نرم افزار حسابداری به منظور تجزیه و تحلیل آسان اطلاعات می توان گفت که برای یک شرکت تولیدی که حجم بسیار بالایی از کالاها و محصولات را تولید می کند، باید تمام اطلاعات مربوط به خرید، فروش، تولید و هزینه ها را آنالیز کرد. بدیهی است که پرداختن به کلیه این موارد و محاسبه کردن بهای تمام شده محصولات؛ کار دشوار و زمان بری است. اما خوشبختانه با استفاده از نرم افزار حسابداری این امکان فراهم شده که در مدت زمان بسیار کوتاهی با دقت و سرعت بالا بتوان اطلاعات مالی را آنالیز و تجزیه و تحلیل کرد. هدف از انجام این تجزیه و تحلیل ها ارائه گزارشات لازم به سایر سازمان های مرتبط از جمله اداره امور مالیات است. بنابراین برای آنالیز کردن این موارد می توان به کمک یک نرم افزار حسابداری ابتدا کلیه اطلاعات را به صورت صحیح و کامل ثبت کرد و سپس در صورت لزوم آن ها را تجزیه و تحلیل نمود.

 • کاهش هزینه ها

زمانی که اقدام به خرید نرم افزار حسابداری می کنید، ممکن است تصور کنید که هزینه زیادی برای آن پرداخت می کنید که شاید نیاز نیست یا مقرون به صرفه نیست. در صورتی که شما فقط یک بار هزینه پرداخت می کنید و تا سالیان متوالی بدون نیاز به استخدام کردن چند حسابدار و سپردن کارها و امور مالی فقط به یک حسابدار می توانید امور مالی را کنترل و مدیریت کنید. بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین مزایا و ضرورت های خرید نرم افزار حسابداری این است که در کاهش هزینه ها تاثیر زیادی دارد.

خرید نرم افزار حسابداری برای مشاغل صنعتی از وبسایت کاربرد کامپیوتر

نرم افزار حسابداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از ویژگی های مهم در نرم افزار حسابداری این است که همه آن ها معمولا دارای توابع اصلی یکسان و مشابهی هستند. از جمله مهم ترین توابع این نرم افزار می توان حساب پرداختنی، حساب دریافتنی، صدور فاکتور، دفتر کل و عناصر استاندارد حسابداری و … را نام برد. اما ویژگی های مختلفی که باعث متمایز شدن یک نرم افزار حسابداری خوب می شود، داشتن ویژگی ها و مشخصات زیر است:

 •  قابلیت سفارشی سازی برای مشاغل و حرفه های خاص
 • ارائه گزارشات تحلیلی کامل
 • داشتن رابط کاربری جذاب
 • ایجاد کاربری آسان و سرعت بالا
 • قابلیت یکپارچه‌ سازی فرایندها
 • امکان خودکارسازی فرایندها
 • به روزرسانی مداومتوسط شرکت طراح نرم افزار
 • امنیت نرم افزار
 • قابلیت توسعه دادن و افزودن ماژول‌های جدید
 • ارائه خدمات پشتیبانی قوی

خرید نرم افزار حسابداری از شرکت کاربرد کامپیوتر

در این مقاله در مورد اهمیت و ضروت نرم افزار حسابداری، و مزایایی که برای مشاغل مختلف دارد، صحبت شد. در صورتی که به رشد و پیشرفت و بهبود وضعیت مالی مجموعه کاری خود اهمیت می دهید، یکی از بهترین اقدامات خرید نرم افزار حسابداری است. شرکت کاربرد کامپیوتر همواره تلاش خود را روی طراحی و ارائه انواع نرم افزارهای حسابداری با قابلیت های خاص و مرتبط با مشاغل مختلف قرار داده است. در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری مرتبط با زمینه کاری خود را دارید، می توانید از طریق شرکت کاربرد کامپیوتر اقدام نمایید.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا