ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

اتصال بیش از ۷۷۰ روستای جدید سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات

طبق گفته وزیر ارتباطات طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ‌ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی بیش از ۷۷۰ روستای جدید را در استان سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت را متصل کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، شبکه ملی اطلاعات از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند روند اتصال روستاها به اینترنت را تسریع کند؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین اهداف این شبکه را می‌توان برقراری عدالت اجتماعی با اتصال روستاها به اینترنت نام برد. با روی کار آمدن دولت سیزدهم، دسترسی روستاها به اینترنت مهم در صدر برنامه‌های مسئولان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

در همین رابطه به تازگی عیسی زارع پور- وزیر ارتبطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی درباره اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان  اظهار کرد در این دو سال با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ‌ ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی، بیش از ۷۷۰ روستای جدید را در این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل کرده‌ایم.

وی افزود: ان‌شاءالله تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را متصل و پروژه فیبرنوری منازل را هم در این استان آغاز خواهیم کرد.

گفتنی است شبکه ملی اطلاعات از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت ارتباطات محسوب می‌شود و طبق گفته مسئولان در ابتدای دولت سیزدهم پیشرفت این شبکه ۲۳ درصد رشد داشته اما درحال حاضر این پیشرفت به ۶۰ درصد رسیده و قرار است تا پایان سال این عدد به ۷۵ درصد برسد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا