صنعتصنعت، معدن، تجارت

زمان بازگشایی شگستر اعلام شد

مدیرعامل شرکت بورس تهران امروز در مراسم افتتاح بازار سرمایه گذاری حرفه ای زمان بازگشایی شگستر را اعلام کرد.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از شهر بورس ،  در مراسم افتتاح بازار سرمایه گذاری حرفه ای که ظهر امروز برگزار شد، زمان بازگشایی شگستر اعلام شد. در این مراسم زنگ معاملات شگستر نیز نواخته شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت بورس تهران، احتمال می‌رود که در صورت پیگیری سهامداران، زمان بازگشایی شگستر چندان طولانی نبوده و این نماد تا کمتر از یک ماه دیگر بازگشایی شود.

پذیره نویسی حق تقدم سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس با نماد «شگسترح» که طی روزهای شنبه و یکشنبه انجام گرفت. این پذیره نویسی با استقبال اهالی بازار سرمایه مواجه شد.

با اعلام معاونت عملیات بازار شرکت بورس تهران، با استقبال سرمایه‌گذاران از اولین شرکت پروژه در بازار سرمایه گذاری حرفه ای، پذیره‌نویسی سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس در دومین روز از مهلت یک ماهه پذیره نویسی به فروش رسیده و تامین مالی ۲ هزار میلیارد تومانی صورت گرفت.

پذیره‌نویسی مذکور به حجم ۲۰,۰۰۰ میلیارد ریال و به روش صرف سهام و سلب حق تقدم از سهامدار فعلی که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انجام شد و مشارکت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی پس از امضا و تأیید بیانیه ریسک در این پذیره نویسی با هر مبلغی امکان پذیر بود.

در روز اول ۱۱۶۴ میلیارد تومان معادل با ۵۸ درصد پذیره نویسی شد. حجم باقیمانده برابر با ۸۳۶ میلیارد تومان بود که استقبال در روز دوم بیش از میزان عرضه بود، به طوری که به دلیل مازاد تقاضا بر عرضه سهام باقیمانده در روز دوم، تسهیم به نسبت شد.

منبع

ایدرو

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا