انرژی

رایزنی شهرداری با ۲ وزیر برای حل مشکل «برق» مترو

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از رایزنی با وزیر نیرو و وزیر کشور برای حل مشکلات مترو خبرداد.

به گزارش آرمان اقتصادی، مازیار حسینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در مورد اختلاف شرکت برق و متروی تهران  با بیان اینکه این اختلاف دو وجه دارد گفت:  ما جزو خریداران خدمت از شرکت برق هستیم و براساس مصوبه دولت خریداران ۵مگاوات برق به بالا،باید نسبت به ساخت نیروگاه اقدام کنند که این موضوع عملا برای مترو قابل انجام نیست و در این رابطه با وزیر نیرو نیز صحبت کرده‌ام.

وی با بیان اینکه همگان بر توسعه مترو تاکید دارند گفت: صحبت‌هایی نیز با مسئولان امر داشته‌ایم تا در مورد شرکت مترو تجدید نظری صورت گیرد و با توجه به شناختی که  از وزیر نیرو دارم مطمئن هستم  دستورات لازم برای همراهی را خواهند داشت و این مسئله حل می‌شود اما بحث بعدی مربوط به هزینه‌های برق  است که با وجود عدم همراهی دولت برای شهرداری گران تمام می شود و پیشنهاد دادیم از محل مطالباتمان از دولت این بدهی ها تهاتر شود.

حسینی با بیان اینکه شهرداری از سوی دولت در حوزه  مترو نه تنها دریافتی نداشته بلکه بعضا دولت به بهانه بحث مالیات بر ارزش افزوده و …. از حساب مترو برداشت می‌کند گاظهار کرد: این موضوع فشار مضاعفی بر شهرداری است که در دیدار با وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای عالی ترافیک، قول مساعد دادن که این موضوع در دولت بررسی شود که حداقل اگر پولی داده نمی شود پولی هم برداشت نشود و با تهاتر این بدهی‌ها حل شود.

حسینی همچنین در مورد گرایش مردم به استفاده از اپلیکیشن مسافربری موبایلی گفت: قاعدتا استفاده از این اپلیکیشن‌های اتفاق بدی نیست  و سازمان تاکسی‌رانی نیز به  سمت استفاده از اپلیکیشن‌ها رفته است منتها بیشترین اعتماد عمومی در استفاده از وسیله حمل ونقل در اختیار تاکسی است و قطعا و یقینا رصد و کنترلی که بروی تاکسی‌های پایتخت است نمی‌تواند در جاهای دیگر باشد.

وی با اشاره به آسیب‌های استفاده از خودروهای شخصی به جنایت خفاش شب اشاره کرد و افزود: قطعا ما خودرویی را که کارشان مسافرکشی نیست را تایید نمی کنیم و هیچ تضمینی نیز نداریم و عملا طبق قانون به رسمیت شناخته نمی‌شود اما صحبت‌هایی داشتیم که اپلیکیشن‌ها با سازمان تاکسیرانی همکاری کنند تا مردم از این منافع بهره‌مند شوند.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا